Eclipse 1.kapitola-část 1

31. prosince 2009 v 12:20 |  Twilight
Klik cč


Bello,
nevím proč nutíš Charlieho nosit lístky Billymu jako kdyby jsme byli ve druhé třídě - kdybych chtěl s tebou mluvit bral bych ti telefon.
Ty jsi si zvolila, jasný? Nemůžeš mít oboje když
Která část "nepřátelé na život a na smrt" je příliš složitá na
Hele, já vím, že jsem blbec, ale není cesta kolem
Nemůžeme být přáteli když trávíš všechen svůj čas s bandou
Je to jenom horší když na tebe příliš myslím, tak prosím víc nepiš
Ano, taky mi chybíš. Hodně. Nic to nemění. Promiň.
Jacob
Přeběhla jsem prsty po stránce, cítíc zuby kde přitiskl pero k papíru tak silně, že téměř prošlo skrz. Věděla jsem si ho představit, jak to píše - tahajíc ty rozzlobená písmena jeho drsným rukopisem, škrtajíc řádek za řádkem když slova vyšla špatně, možná i udeříc pero svou příliš velkou rukou; to by vysvětlovalo ty inkoustové skvrny. Věděla jsem si ho představit, jak frustrovaně stahuje své černé obočí a krčí čelo. Kdybych byla tam, třeba bych se smála. Neudělej si mozkovou zácpu, Jacobe, řekla bych mu. Jednoduše to vyplivni.
Smích byla ta poslední věc co bych dělala teď když jsem si znovu přečetla slova, které jsem si už pamatovala. Jeho odpověď na můj prosební vzkaz - poslán přes Charlieho a Billyho k němu, jak ve druhé třídě, jak to napsal - nebyla překvapující. Věděla jsem, co v ní bude předtím, než jsem ji otevřela.
Co bylo překvapující bylo, jak moc každý vyčárknutý řádek bolel - jako kdyby špičky písmen měli ostré okraje. Navíc, za každým zlobivým začátkem bylo obrovské jezero bolesti; Jacobova bolest mě bolela více než má vlastní.
Jak jsem se nad tím zamýšlela, zachytila jsem nezaměnitelný pach kouřícího se horáku stoupající z kuchyně. V jakémkoliv jiném domě by fakt, že někdo kromě mně vaří, nevyvolal takovou paniku.
Strčila jsem skrčený papír do zadní kapsy a běžela, stihnouc to dolů schody v poslední vteřině.
Pohár špagetové omáčky, kterou Charlie strčil do mikrovlnky byl jenom na prví otáčce když jsem otevřela dvířka a vytáhla jej ven.
"Co jsem udělal špatně?" dožadoval se Charlie.
"Musíš nejdříve sundat víčko, tati. Kov je pro mikrovlnky špatný." Jak jsem mluvila, sundala jsem víčko, nalila polovinu omáčky do mísy a pak jsem strčila mísu do mikrovlnky a pohár zpět do ledničky; nastavila jsem čas a zmáčkla start.
Charlie sledoval mé úpravy se stisknutými rty. "Zdařili se mi nudle?"
Pohlédla jsem do pánve na sporáku - zdroje pachu, který mně upozornil. "Míchaní pomáhá," řekla jsem opatrně. Našla jsem lžíci a pokoušela jsem se rozbít zmotané klubko přichycené na dně.
Charlie vzdychnul.
"Tak o čem to vlastně celé je?" zeptala jsem se.
Založil paže přes hruď a vyhlédl přes zadní okno do deště. "Nevím, o čem mluvíš," zamumlal.
Byla jsem zmatená. Charlie vařil? A co to bylo za chladný postoj? Edward tady ještě nebyl; většinou si tohle chování táta nechával pro mého přítele, snažíc se co nejvíc zosobnit každým slovem a gestem pojem "nevítaný". Charlieho pokusy byly nepotřebné - Edward přesně věděl, co si můj táta myslí i bez té show.
Slovo přítel mě nutilo hrýzt si líce zevnitř se známým napětím. Nebylo to to správné slovo, rozhodně ne. Potřebovala jsem něco, co lépe vystihovalo věčný závazek... Ale slovo jako osud znělo v běžné konverzaci poněkud divně.
Edward měl na mysli jiné slovo, a to bylo zdrojem toho napětí, co jsem cítila. Nutilo mě to zubit se když jsem na to jen pomyslela.
Snoubenka. Uf. Odtáhla jsem se od té myšlenky.
"Ušlo mi něco? Odkdy děláš večeři?" zeptala jsem se Charlieho. Boule těstovin skákala ve vařící vodě jak jsem do ní šťouchla. "Nebo se pokoušíš udělat večeři, lépe řečeno."
Charlie pokrčil rameny. "Žádný zákon mi nezakazuje vařit ve svém domě."
"Ty to musíš vědět," odpověděla jsem, šklebíc se jak jsem pohlédla na odznak přišpendlený k jeho kožené bundě.
"Ha. Dobrý." Vyvlékl se z bundy jakoby mu můj pohled připomněl, že ji ještě má, a zavěsil ji na háček vyhraděný pro jeho výstroj. Jeho pásek se zbraní tam už visel - necítil potřebu nosit jej na stanici už několik týdnů. Nebyli už žádné znepokojující zmizení, které by sužovali malé městečko Forks ve Washingtonu, žádné zahlédnutí obrovských, tajemných vlků ve věčně deštivých lesích...
Postrkávala jsem v tichosti těstoviny, hádajíc, že Charlie se časem dostane k tomu, co ho ve svém čase trápilo. Můj táta nebyl mužem mnoha slov, a námaha, kterou vložil do pokusu pořídit normální večeři se mnou dávala znát, že v jeho mysli je nezvyklé množství slov.
Pohlédla jsem rutinně na hodiny - něco, co jsem dělala každých par minut o tomhle čase. Už méně než půl hodiny.
Odpoledne byly nejtěžší části mého dne. Odkdy můj bývalý nejlepší přítel (a vlkodlak), Jacob Black, na mně práskl motocykl, který jsem řídila - zrada, kterou zařídil jako mé uzemnění, abych netrávila čas se svým přítelem (a upírem), Edwardem Cullenem - Edwardovi bylo dovoleno vídat mě jenom od sedmi do půl desáté, vždycky vevnitř v domě a pod neustále zamračeným dohledem mého táty.
To bylo vyvrcholení předešlého, mírně lehčího uzemnění, co jsem si vysloužila za nevysvětlené třídenní zmizení a jeden skok z útesu.
Samozřejmě jsem pořád viděla Edwarda ve škole, protože proti tomu nemohl Charlie nic udělat. A pak taky trávil Edward téměř každou noc v mém pokoji, ale o tom Charlie tak docela nevěděl. Edwardova schopnost vyšplhat lehko a tiše k mému oknu ve druhém patře byla téměř tak užitečná jako jeho schopnost číst mému tátovi myšlenky.
I když bylo odpoledne jediným časem, který jsem trávila bez Edwarda, bylo to dost na to, aby mně rozházelo a hodiny se vždycky vlekli. Snášela jsem svůj trest ale bez reptání, protože - za prvé - jsem věděla, že jsem si to zasloužila, a - za druhé - protože bych nesnesla bolest, kterou bych mému otci způsobila vystěhováním, když bylo blízko hodně trvalejší odloučení, kterou Charlie vidět nemohl.
Můj táta usedl se zamručením ke stolu a rozvinul vlhké noviny; za chviličku už nesouhlasně mlaskal jazykem.
"Nevím proč vlastně čteš ty noviny, tati. Jenom tě rozčilují."
Ignoroval mě, probodávajíc pohledem noviny v rukou. "Tohle je důvod, proč každý chce žít v malém městě! Směšné."
"Co zase velká města udělala?"
"Seattle se snaží o titul hlavního města vražd v krajině. Pět nevysvětlených vražd v posledních dvou týdnech. Umíš si představit tak žít?"
"Myslím, že Phoenix je na seznamu vražd výš, tati. Já tak žila." A nikdy jsem se nepřiblížila k tomu být obětí vraždy dokud jsem se nepřestěhovala do tohohle bezpečného malého města. Ve skutečnosti jsem byla hned na několika horkých seznamech... Lžíce se v mých rukou rozkývala, rozechvějíc vodu.
"Nemohla jsi mi dát víc," řekl Charlie.
Vzdala jsem zachraňování večeře a rozhodla se ji servírovat; musela jsem použít steakový nůž na rozkrájení porcí špaget pro Charlieho a pro mě, zatímco mě sledoval s nesmělým výrazem. Charlie polil svou porci omáčkou a zahloubil se do ní. Zamaskovala jsem svou vlastní bouli jak to jen šlo a následovala jsem jeho příklad bez velkého nadšení. Chvíli jsme jedli v tichosti. Charlie pořád četl noviny, tak jsem vytáhla mou hodně ošouchanou verzi Bouřlivých výšin odtud, kde jsem ji zanechala to ráno při snídani, a snažila se ztratit v Anglii na přelomu století, dokud nepromluví.
Dostala jsem se k části, kde se Heathcliff vrací, když si Charlie pročistil hrdlo a odhodil noviny na dlážku.
"Máš pravdu," řekl Charlie. "Měl jsem na tohle důvod." Zamával vidličkou ke lepkavé omáčce. "Chtěl jsem s tebou mluvit."
Odložila jsem knihu stranou; vazba byla tak poničená, že se složila naplocho na stůl. "Mohl ses jednoduše zeptat."
Přikývl, stáhnouc obočí. "Jo. Příště si to zapamatuju. Myslel jsem, že když ti odlehčím s večeří, změkneš."
Zasmála jsem se. "Fungovalo to - tvé kuchařské dovednosti mě změkčili jako marshmallow. Co potřebuješ, tati?"
"No, týká se to Jacoba."
Cítila jsem, jak mi tvář ztvrdla. "Co je s ním?" zeptala jsem se přes stažené rty.
"Klid, Bello. Vím, že jsi pořád naštvaná, že tě prozradil, ale bylo to správný. Byl odpovědný."
"Odpovědný," zopakovala jsem podrážděně, převracejíc oči. "Jo. Tak co je s Jacobem?"
Nedbalá otázka se v mé hlavě opakovala, všechno jiné než triviální. Co je s Jacobem? Co jen s ním udělám? Můj bývalý nejlepší přítel, který teď byl... kdo? Můj nepřítel? Zháčila jsem se.
Charlieho tvář byla náhle pozorná. "Nezlob se na mě, dobře?"
"Zlobit se?"
"No, je to i o Edwardovi."
Mé oči se zužily.
Charlieho hlas se stal drsnějším. "Vpustil jsem ho do domu, nebo ne?"
"Vpustil," připustila jsem. "Na krátké časové úseky. Jistě, mohl bys mě taky z času na čas pustit na krátké časové úseky z domu," pokračovala jsem - jenom ze žertu; věděla jsem, že jsem pod zámkem na celý školní rok. "V poslední době jsem byla velice hodná."
"No, to je vlastně kam jsem tím směroval..." A pak se Charlieho tvář roztáhla do neočekávaného úsměvu, co mu nakrčil kůži u očí; na sekundu vypadal o dvacet let mladší.
Zazřela jsem v tom úsměvu matný lesk možnosti, no pokračovala jsem pomalu. "Jsem zmatená, tati. Mluvíme o Jacobovi, Edwardovi, nebo o mně uzemněné?"
Ten úsměv se znovu zablýsknul. "V podstatě o všem třím."
"A jak spolu souvisí?" zeptala jsem se opatrně.
"Dobře." Povzdechl si, zvednouc ruce jako kdyby se vzdával. "Tak myslím, že si zasloužíš odměnu za dobré chování. Na tínejdžra jsi neuvěřitelně neskučivá."
Můj hlas a obočí vystřelilo nahoru. "Vážně? Jsem volná?"
Odkud tohle přicházelo? Byla jsem si jistá, že budu mít domácí vězení až dokud se neodstěhuju, a Edward nezachytil v Charlieho myšlenkách žádné váhaní...
Charlie zvedl prst. "Pod podmínkou."
Nadšení opadlo. "Skvělé," zamručela jsem.
"Bella, tohle je spíše prosba než žádost, ano? Jsi volná. No doufám, že budeš užívat tu svobodu... povážlivě."
"Co to znamená?"
Znovu vzdechnul. "Vím, že ti stačí trávit všechen svůj čas s Edwardem -"
"Trávím čas taky s Alice," vpadla jsem mu do řeči. Edwardova sestra neměla návštěvní hodiny; přicházela a odcházela jak se jí chtělo. Charlie byl v jejích schopných rukou bábkou.
"To je pravda," řekl. "Ale máš jiné přátele mimo Cullenových, Bello. Nebo jsi měla."
Hleděli jsme na sebe hodně dlouho.
"Kdy jsi naposled mluvila s Angelou Weberovou?" hodil po mě.
"V pátek u obědu," řekla jsem ihned.
Před Edwardovým návratem se mí školní přátelé rozdělili na dvě skupiny. Ráda jsem na ně myslela jako na hodné a zlé. My a oni fungovalo také. Ti hodní byli Angela, její stálý přítel Ben Cheney a Mike Newton; tihle tři mi velice laskavě odpustili to, že jsem se po Edwardovém odchodu zcvokla. Lauren Malloryová byla zlým jádrem té druhé strany, a téměř všichni, včetně mé první kamarádky ve Forks, Jessicy Stanleyové, byli spokojeni s její anti-Bellovskou agendou.
Po Edwardově návratu se dělící čára ještě zvýraznila.
Edwardův návrat si vybral daň na Mikově přátelství, ale Angela byla neochvějně věrná, a Ben její příklad následoval. Navzdory přirozené averzi, kterou většina lidí cítila ke Cullenovým, Angela seděla každý den na oběd povinně vedle Alice. Po několika týdnech vypadala Angela, že se jí tam líbí. Bylo těžké nebýt okouzlen Cullenovými - pokud jim někdo dal šanci být okouzlujícími.
"Mimo školy?" zeptal se Charlie, vyžadujíc si mou pozornost.
"Neviděla jsem nikoho mimo školy, tati. Uzemněná, vzpomínáš? A Angela má taky přítele. Pořád je s Benem. Pokud budu skutečně volná," dodala jsem skepticky "možná bychom mohli jít na dvojitý rande."
"Dobře. No..." Zaváhal. "Ty a Jake jste bývali jako dvojčata, a teď -"
Skočila jsem mu do řeči. "Můžeš přejít k věci, tati? Co přesně je tvoje podmínka?"
"Myslím, že bys neměla zapomínat na své ostatní přátele kvůli svému klukovi, Bello," řekl přísným hlasem. "Není to hezké, a myslím že tvůj život by byl lépe vyrovnán, kdybys v něm nechala více lidí. Co se stalo minulé září..."
Mrkla jsem.
"No," řekl v obraně. "Kdybys měla život taky mimo Edwarda Cullena, nemuselo to takové být."
"Bylo by to přesně takové," zamumlala jsem.
"Možná, možná ne."
"K věci?" připomněla jsem mu.
"Použij svou novou svobodu, abys viděla taky své jiné přátele. Udržuj si rovnováhu."
Pomalu jsem přikývla. "Rovnováha je dobrá. Mám naplnit nějaké určité časové kvóty?"
Udělal obličej, no pokroutil hlavou. "Nechci to komplikovat. Jenom nezapomínej na své přátele..."
Bylo to dilema, se kterým jsem už bojovala. Mí přátelé. Lidi, které, pro jejich vlastnou bezpečnost, už nikdy po maturitě neuvidím.
Tak co teď bylo lepší? Trávit s nimi čas, dokud mohu? Nebo začít odloučení teď, aby se mohlo prohloubit? Trpěla jsem při pomyšlení na druhou možnost.
"... hlavně na Jacoba," dodal Charlie předtím, než jsem mohla dotáhnout věci dál.
Ještě větší dilema než to první. Chvíli mi trvalo, než jsem našla správná slova. "S Jacobem to může být... složitý."
"Blackovi jsou praktická rodina, Bello," řekl, znovu přísný a otcovský. "A Jacob ti byl velice, velice dobrým přítelem."
"Já vím."
"Nechybí ti ani trochu?" zeptal se Charlie frustrovaně.
Mé hrdlo se stáhlo; musela jsem si ho dvakrát vyčistit, než jsem odpověděla. "Ano, chybí mi," přiznala jsem, hledíc dolů. "Moc mi chybí."
"Tak proč je to složitý?"
Nebylo to něco, co jsem mohla lehce vysvětlit. Bylo to proti pravidlům pro normální lidi - normální jako já a Charlie - vědět o spletitém světu plném mýtů a příšer, co kolem nás tajně existovaly. Věděla jsem o tom světu všechno - a byla jsem kvůli tomu ve velkém maléru. Nechtěla jsem Charlieho zatáhnout do stejného maléru.
"S Jacobem je tu... konflikt," řekla jsem pomalu. "Konflikt kvůli přátelství, chci říct. Přátelství se nezdá pro Jaka vždy dost." Odvíjela jsem svou omluvu od detailů, které byli pravdivé, ale bezvýznamné, těžko podstatné ve srovnání s faktem, že Jacobova vlkodlačí svorka hořce nenáviděla Edwardovu upíří rodinu - a proto i mně, protože jsem se chtěla stát členem té rodiny. Nebylo to něco, co by se dalo vyřídit lístkem, a nezvedal mi telefony. No můj plán poradit si s vlkodlakem tváří v tvář se rozhodně upírům příliš nezdál.
"Neporadí si Edward s kouskem zdravé konkurence?" Charlieho hlas byl teď sarkastický.
Uštědřila jsem mu temný pohled. "To není konkurence."
"Zraňuješ Jakovy city, když se mu takhle vyhýbáš. Raději by byl přítel než nic."
Ó, teď jsem se mu vyhýbala já?
"Jsem si téměř jistá, že Jake nechce kamarádit." Slova mě pálila v ústech. "Kdes na to vůbec přišel?"
Charlie teď vypadal zahanbeně. "To téma se mohlo objevit dnes s Billym..."
"Ty a Billy klebetíte jako staré báby," stěžovala jsem se, zabodávajíc vidličku zuřivě do slepených špaget na mém talíři.
"Billy má o Jacoba starost," řekl Charlie. "Jake má teď těžké období... Je deprimován."
Mrkla jsem, ale dále jsem se dívala na bouli.
"A tys vždycky byla tak šťastná po dni stráveném s Jakem." Charlie si vzdechl.
"Teď jsem šťastná," zavrčela jsem pomezi zuby.
Kontrast mezi mými slovy a tónem přelomil napětí. Charlie se rozesmál a já se musela přidat.
"Dobře, dobře," souhlasila jsem. "Rovnováha."
"A Jacob," nástojil.
"Pokusím se."
"Dobře. Najdi tu rovnováhu, Bello. A jo, máš poštu," řekl Charlie, uzavírajíc téma bez pokusu o jemnost. "Je při sporáku."
Nepohla jsem se, mé myšlenky se točili do vrčení kolem Jacobova jména. Nejpravděpodobněji to byl jenom odpad; balíček od mámy jsem dostala den předtím a nečekala jsem nic jiného.
Charlie odsunul svou židli od stolu a natáhl se, jak se postavil na nohy. Vzal svůj talíř ke dřezu, no předtím, jak pustil vodu, aby jej opláchl, se zastavil, aby po mně hodil tlustou obálku.
"Ee, díky," zamrmlala jsem, překvapená jeho naléháním. Pak jsem uviděla zpáteční adresu - dopis byl z Aljašské jihovýchodní univerzity. "To bylo rychlé. Myslela jsem si, že jsem zmeškala termín i na tuto."
Charlie se zachichotal.
Prohlédla jsem si obálku a pak jsem na něj pohlédla. "Je to otevřený."
"Byl jsem zvědavej."
"Jsem šokována, šerife. To je federální zločin."
"Už to přečti."
Vytáhla jsem dopis a složený rozpis kurzů.
"Gratuluji," řekl předtím, než jsem stihla cokoliv přečíst. "Tvé první přijetí."
"Díky, tati."
"Měli bychom si popovídat o školném. Mám nějaké peníze -"
"Hej, hej, nic takovýho. Nedotknu se tvého důchodu, tati. Mám vlastní univerzitní fond." Nebo co z něj zbylo - a na začátku toho nebylo příliš.
Charlie se zamračil. "Některé z těchto míst jsou dosti nákladné, Bello. Chci ti pomoct. Nemusíš jet až na Aljašku jenom proto, že je tam laciněji."
Nebylo to lacinější, vůbec ne. No bylo to daleko, a Juneau mělo průměr třistadvacet jedna zatažených dnů. Ten první požadavek byl můj, ten druhý Edwardův.
"Mám to pokrytý. Kromě toho je tam hodně finanční podpory. Je lehké dostat půjčku." Doufala jsem, že můj bluf nebyl příliš průhledný. Nepátrala jsem na to téma příliš.
"Takže..." začal Charlie, a pak stiskl rty a pohlédl pryč.
"Takže co?"
"Nic. Jenom jsem..." Zamračil se. "Chtěl vědět jaké... jsou Edwardovy plány pro příští rok?"
"Ó."
"Tak?"
Tři rychlé zaťukání na dveře mě zachránily. Charlie překulil oči a já jsem vyskočila.
"Jdu!" zavolala jsem zatímco Charlie zamumlal něco co znělo jako "Jdi pryč". Ignorovala jsem ho a šla vpustit Edwarda.
Odstrčila jsem dveře z cesty - směšně chtivá - a tam byl, můj osobní zázrak.
Čas mě neudělal imunní vůči dokonalosti jeho tváře, a byla jsem si jistá, že nikdy nebudu pokládat cokoliv z něj za samozřejmost. Mé oči pátraly po jeho bledě bílých črtách: pevné ostří jeho čelisti, měkčí křivka jeho plných rtů - zkřivěných teď do úsměvu, rovná linka jeho nosu, ostrý úhel jeho lícních kostí, hladký mramorový oblouk jeho čela - částečně zastíněný spletí bronzových vlasů ztmavených deštěm...
Nechala jsem si jeho oči naposled, protože jsem věděla, že když do nich pohlédnu, ztratím nit svých myšlenek. Byly široké, teplé tekutým zlatem, a ovroubené hustým porostem černých řas. Zíraní do jeho očí mě vždycky donutilo cítit se neobyčejně - jakoby se mé kosti měnili ve špongii. Taky jsem měla trochu lehčí hlavu, ale to mohlo být tím, že jsem zapomněla dýchat. Znovu.
Byl to obličej, za který by každý mužský model světa zaprodal svou duši. Jistě, to by taky mohla být řečená cena: jedna duše.
Ne. Tomu jsem nevěřila. Cítila jsem se vinně i když jsem na to jen pomyslela, a byla jsem ráda - jako jsem byla vždy ráda - že jsem jediný člověk, kterého myšlenky jsou pro Edwarda tajemstvím.
Natáhla jsem se za jeho rukou, a vzdechla, když jeho studené prsty našli mé. Jeho dotek se sebou přinesl ten nejpodivnější pocit úlevy - jako kdyby mě něco bolelo a ta bolest se naráz ztratila.
"Hej." Trochu jsem se pousmála nad svým nedramatickým přivítáním.
Zvedl naše přepletené prsty, aby pohladil mé líce chrbtem dlaně. "Jaké bylo odpoledne?"
"Pomalé."
"Pro mně taky."
Vytáhl mé zápěstí výš ke své tváři, naše ruce dosud spletené dohromady. Zavřel oči, jak se jeho nos klouzal po pokožce na tom místě a jemně se pousmál bez toho, aby je otevřel. Vychutnávajíc buket, zatímco odolává vínu, jak to jednou řekl.
Věděla jsem, že pach mé krve - pro něj o tolik sladší než krev jakékoliv jiné osoby, skutečně jako víno vedle vody pro alkoholika - mu způsobuje skutečnou bolest od pálivé žízně, kterou spouští. No už se od ní neodtahoval tak jak to kdysi dělával. Věděla jsem si to herkulovské úsilí za tímto jednoduchým gestem představit jenom matně.
Dělalo mě to smutnou, že se musel tak snažit. Utěšovala jsem se vědomím, že už mu nebudu způsobovat bolest omnoho déle.
Zaslechla jsem Charlieho přicházet, plácal cestou nohama, aby vyjádřil svou obvyklou nespokojenost s naším hostem. Edwardove oči se otevřely a nechal naše dlaně padnout, ponechajíc je přepletené.
"Dobrý večer, Charlie." Edward byl vždycky bezchybně zdvořilý, i když si to Charlie nezasloužil.
Charlie na něj zamručel a pak tam jen stál s pažemi překříženými přes hrudník. V poslední době dováděl myšlenku rodičovského dohledu do extrému.
"Přinesl jsem další sadu přihlášek," řekl mi Edward, držíc napchanou obálku. Na malíčku měl rolku známek jako prsten.
Zavrčela jsem. Jako mohly být ještě vysoké školy, do kterých mě ještě nepřinutil se zahlásit? A jak se mu dařilo nacházet pořád ty klíčové dírky? Bylo tak pozdě.
Usmál se, jakoby mi četl myšlenky; musely být v mém obličeji velice zřetelné. "Ještě pořád je několik otevřených termínů. A několik míst, které jsou ochotné udělat výnimku."
Uměla jsem si představit motivace za těmi výnimkami. A množství investovaných dolarů.
Edward se zasmál na mém výrazu.
"Můžeme?" zeptal se, směrujíc mě ke kuchyňskému stolu.
Charlie odfouknul a následoval nás, i když se nemohl stěžovat na dnešní aktivitu. Otravoval mě ohledně rozhodnutí o vysoké škole denně.
Rychle jsem vyčistila stůl, zatímco Edward zorganizoval hrozivý stoh formulářů. Když jsem přesunovala Bouřlivé výšiny, Edward zvedl jedno obočí. Věděla jsem, co si myslí, ale Charlie začal dřív než to Edward mohl okomentovat.
"Když mluvíme o přihláškách na vysoké školy, Edwarde," řekl Charlie a jeho tón byl nasupěný - snažil se neoslovovat Edwarda přímo, a když už musel, vystupňovalo to jeho špatnou náladu. "Bella a já jsme právě mluvili o příštím roce. Rozhodl ses už, kam půjdeš na školu?"
Edward se na Charlieho usmál a jeho hlas byl přátelský. "Ještě ne. Dostal jsem pár dopisů o přijetí, ale dosud zvažuju možnosti."
"Kde jsi byl přijat?" přitlačil Charlie.
"Syrakúzy... Harvard... Dartmouth... a právě dnes jsem obdržel dopis od Aljašské jihovýchodní univerzity." Edward otočil svůj obličej mírně nabok, aby na mně mrknul. Potlačila jsem uchechtnutí.
"Harvard? Dartmouth?" zamumlal Charlie, neschopný skrýt úžas. "No to je tedy... to je něco. Ano, ale Aljašská univerzita... nezvažoval bys to, kdybys mohl jít do Břečťanové ligy. Myslím, tvůj otec by po tobě chtěl..."
"Carlisle souhlasí se vším, co se rozhodnu udělat," řekl mu Edward vážně.
"Hm."
"Hádej co, Edwarde?" zeptala jsem se vesele, hrajíc s ním."
"Co, Bello?"
Ukázala jsem na tlustou obálku na pultě. "Právě jsem obdržela přijetí na Aljašskou univerzitu!"
"Blahopřeji!" Ušklíbl se. "Jaká náhoda."
Charlieho oči se zužili a díval se z jednoho na druhého. "Fajn," zamumlal po minutě. "Jdu sledovat zápas, Bello. Půl desáté."
To byl jeho obvyklý rozlučkový příkaz.
"Ee, tati? Pamatuješ si tu velice nedávnou diskusi o mé svobodě...?"
Vzdechl. "Jo. Dobře, půl jedenácté. Pořád máte večírku přes týden."
"Bella už nemá domácí vězení?" zeptal se Edward. I když jsem věděla, že ve skutečnosti není překvapen, nemohla jsem v náhlém nadšení v jeho hlase najít sebemenší falešnou notu.
"Podmínečně," opravil ho Charlie přes zuby. "Co je ti do toho?"
Zamračila jsem se na svého tátu, ale neviděl to.
"Jenom je dobré to vědět," řekl Edward. "Alice potřebuje společnost pro nakupování a myslím, že Bella by ráda viděla nějaká městská světla." Usmál se na mě.
No Charlie zavrčel, "Ne!" a jeho obličej zčerveněl.
"Tati! Kde je problém?"
Pokusil se uvolnit stisk svých zubů. "Nechci, abys teď chodila do Seattlu."
"Ha?"
"Řekl jsem ti o tom příběhu v novinách - v Seattlu je nějaký gang na zabijácké stezce a já chci, aby ses odtud klidila, jasný?"
Překulila jsem oči. "Tati, je větší šance, že mě trefí blesk než že za ten jeden den, co budu v Seattlu -"
"Ne, to je v pořádku, Charlie," řekl Edward, přerušíc mě. "Nemyslel jsem Seattle. Myslel jsem vlastně Portland. Taky bych nechtěl mít Bellu v Seattlu. Jistěže ne."
Podívala jsem se na něj v nevíře, ale měl v ruce Charlieho noviny a soustředěně četl přední stránku.
Musel se pokoušet uklidnit mého tátu. Představa, že by mi něco hrozilo třeba od nejvražednějších lidí, když jsem byla s Alice nebo s Edwardem byla přímo scestná.
Fungovalo to. Charlie zíral na Edwarda ještě sekundu a pak pokrčil rameny. "Fajn." Odtáhl k obýváku, trochu naponáhlo - možná nechtěl zmeškat tipování.
Čekala jsem, dokud nebyla televize puštěná, takže mě Charlie nebude moci slyšet.
"Co -," začala jsem.
"Počkej," řekl Edward bez toho, aby vzhlédl od novin. Jeho oči zůstávali soustředěné na stránku když mi přisunul první formulář přes stůl. "Myslím, že můžeš své eseje použít znovu. Stejné otázky."
Charlie musí pořád poslouchat. Vzdechla jsem a začala vyplňovat opakující se data: jméno, adresa, sociální pojištění... Po několika minutách jsem vzhlédla, no Edward teď zíral z okna. Jak jsem se sklonila nad svou prací, poprvé jsem si všimla jméno školy.
Zafuněla jsem a odstrčila papír nabok.
"Bello?"
"Buď rozumný, Edwarde. Dartmouth?"
Edward zvedl vyřaděný formulář a jemně jej položil zpět přede mě. "Myslím, že by se ti New Hampshire líbil," řekl. "Je tam celá řada nočních kurzů pro mě, a lesy jsou umístněny velice pohodlně pro turistu. Bohatá příroda." Vytáhl křivý úsměv, o kterém věděl, že mu nemůžu odolat.
Zhluboka jsem se nadechla.
"Nechám tě splatit to, jestli tě to uklidní," slíbil. "Když chceš, můžu ti účtovat úroky."
"Jako kdybych se tam mohla dostat bez obrovského štěstí. Nebo je to část půjčky? Nové Cullenovo křídlo knihovny? Och. Proč se o tom znovu bavíme?"
"Vyplníš prosím jednoduše tu přihlášku, Bello? Neublíží ti přihlásit se."
Moje čelist se pohnula. "Víš co? Nemyslím, že to udělám."
Natáhla jsem se za papíry, plánujíc je všechny skrkvat do podoby vhodné pro házení do koše, no už byly pryč. Chvíli jsem zírala na prázdný stůl, pak na Edwarda. Vypadalo to, že se vůbec nepohnul, no formulář už byl pravděpodobně ukrytý v jeho kabátu.
"Co to děláš?" dožadovala jsem se.
"Podepisuju tě lépe než ty sama. Už jsi napsala eseje."
"Překračuješ tímto mezi, víš." Zašeptala jsem kvůli mizivé šanci, že Charlie není úplně ztracený ve hře. "Nepotřebuju se hlásit kamkoliv jinam. Přijali mě na Aljašku. Můžu si téměř dovolit školné za prví semestr. Je to stejně dobré alibi jako jakékoliv jiné. Není potřeba vyhazovat spoustu peněz, bez ohledu na to, čí jsou."
Obličej se mu stáhl bolestí. "Bello -"
"Nezačínej. Souhlasím, že tím musím projít kvůli Charliemu, no oba víme, že příští podzim nebudu v stavu jít do školy. Být kdekoliv blízko lidí."
Mé vědomosti o prvních pár letech jako nového upíra byly sporé. Edward nikdy nezacházel do detailů - nebylo to jeho oblíbené téma - no věděla jsem, že to není hezké. Sebekontrola byla zjevně získaná schopnost. Všechno kromě korespondenční výuky bylo zcela mimo úvahu.
"Myslel jsem, že načasování je ještě nejasný," připomněl mi jemně Edward. "Můžeš si užít semestr nebo dva na vysoké škole. Je mnoho lidských zkušeností, které si nikdy neměla."
"Dostanu se k nim pak."
"Pak už nebudou lidské. Nedostaneš v lidskosti druhou šanci, Bello."
Vzdechla jsem. "Musíš brat načasování vážně, Edwarde. Je příliš nebezpečné si s tím pohrávat."
"Ještě není nebezpečí," nástojil.
Podívala jsem se na něj. Žádné nebezpečí? Jistě. Jenom jsem tady měla sadistickou upírku, co se snažila pomstít smrt svého druha mou, nejlépe pomalou a mučivou metodou. Kdo se strachoval kvůli Victorii? A, jistě, Volturiové - upírská královská rodina s malou armádou upířích bojovníků - kteří trvali na tom, že mé srdce musí přestat bít tak nebo tak brzo, protože žádný člověk neměl vědět, že existují. Jistě. Žádný důvod panikařit.
I když byla Alice na stráži - Edward se spoléhal na její přesné vize budoucnosti, aby nás včas varovala - bylo šílené čekat na šanci.
Mimoto, už jsem tento argument vyhrála. Datum mé transformace byl pevně stanoven na krátko po mé maturitě, co bylo už za pár týdnů.
Ostré dloubnutí nejistoty propíchlo mé břicho, když jsem si uvědomila, jak krátký ten čas skutečně je. Jistěže ta změna byla nevyhnutná - klíč k tomu, co jsem chtěla víc než cokoliv jiného v tomto světe dohromady - no hluboce jsem si uvědomovala Charlieho sedícího v druhém pokoji vychutnávajíc svou hru, tak jako každý jiný večer. A moje matka, Renée, daleko na slunečné Floridě, pořád škemrající, abych strávila léto na pláži s ní a jejím novým manželem. A Jacob, který, na rozdíl od mých rodičů, bude přesně vědět co se děje, když zmizím na nějakou vzdálenou školu. I kdyby mí rodiče nepojali podezření dlouhou dobu, i kdybych mohla odkládat návštěvy s omluvou cestovních nákladů nebo kupy učení nebo nemocí, Jacob bude vědět pravdu.
Na chvíli zastínila myšlenka Jacobovho náhlého odtrhnutí každou jinou bolest.
"Bello," zamumlal Edward, jeho obličej se zkřivil jak četl znepokojení v mém. "Nemusíš spěchat. Nedovolím, aby ti někdo ublížil. Můžeš mít všechen čas, který potřebuješ."
"Chci spěchat," zašeptala jsem, slabo se usmívajíc, snažíc se obrátit to na žert. "Chci taky být monstrum."
Jeho zuby se sevřeli; mluvil skrz ně. "Nemáš tušení o tom, co říkáš." Rozzlobeně hodil vlhké noviny na stůl mezi nás. Jeho prst se zapíchnul do titulku na první straně:
SMRT NA VZESTUPU, POLICIE SE OBÁVÁ AKTIVITY GANGU
"Co to má s tím co dělat?"
"Monstra nejsou žert, Bello."
Zahleděla jsem se znovu na titulek a pak na jeho tvrdý výraz. "To... to děla upír?" zašeptala jsem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (361)
Zobrazit starší komentáře

301 angiexy1 angiexy1 | E-mail | Web | 24. října 2018 v 16:46 | Reagovat

Modish starkers pictures  
http://shemaledating.sexblog.pw/?dania
  arab erotic erotic traveler erotic tattoo free sex videos sex tv

302 TarasNet TarasNet | E-mail | 24. října 2018 v 20:30 | Reagovat

ТОО “Камал-Ойл” и его глава Абай Камалов рад предоставить вам услуги по аренде, поставке техники и материалов, а также сервисных услуг необходимых в нефтегазовом секторе.

Квалифицированные специалисты и управленческий персонал Абай Камалова, получивший западное образование гарантируют: услуги предоставляемые нами отвечают высоким требованиям и Европейским стандартам. Директор нашей компании Абай Камалов обучался в Германии - Академии Менеджмента и практиковался на таких заводах, как Liebherr, JCB и т.п., что дает преимущество, Абаю Камалову и его команде, в сфере развитых партнерских отношений по всему миру.
-Абай Камалов

303 Dennislag Dennislag | E-mail | Web | 25. října 2018 v 6:04 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

304 Harveypenny Harveypenny | E-mail | 25. října 2018 v 14:49 | Reagovat

Дмитрий Портнягин Трансформатор накручивает подписчиков и обманывает рекламодателей. Все подробности в этом ролике:
https://youtu.be/lvFS2mwqDqo
Собираем бабосы на вторую часть разоблачения!
Для тех, кто хочет помочь: наши данные для доната.
PAYEER.com: P1004852206.
Киви: +79684245352
Яд: 410016664312208
Вэб мани: Z536796571159 R114870738031
Вы ещё верите пиздоболу Портнягину?
Нам жаль, но Вас наебали!
Друзья, помогите в распространении этого видео - ютюб, соцсети, рассылайте друзьям! Сохраните его на свой аккаунт, используйте в разоблачениях любую из частей этого видео! Дмитрий Паршнягин, называющий себя трансформатором на самом деле лгун и обманщик.
Мы побывали в Китае и убедились, что никакого бизнеса там у него нет, его компания в чёрном списке ТПП КНР, равно как и нет многомиллионных оборотов о которых он говорит, в погоне за славой, он всех просто напросто наебал!
<img src="http://c.radikal.ru/c02/1810/fd/86012c443e95.png">

305 Alexisjat Alexisjat | E-mail | Web | 26. října 2018 v 16:27 | Reagovat

Tune in for some of the hardest and most needed sex clips online by simply browsing <a href=https://amateurporntrends.com/video/376137/chick-shakes-her-shapes-as-shes-getting-fucked/>Chick shakes her shapes as shes getting fucked</a>, the number one place where you can get any cats of disney porn videos your mind desires in seconds. The stunning porn stars, the finest students and many more, all available to rock your sexual imagination with mind blowing ebony porn videos. Only hardest adult content in HD image and with the best options you can get, all for free at <a href=https://amateurporntrends.com/video/376137/chick-shakes-her-shapes-as-shes-getting-fucked/>Chick shakes her shapes as shes getting fucked</a>, the only place to carry out your fantasies in proper modes.

306 GraceJeday GraceJeday | E-mail | Web | 26. října 2018 v 22:55 | Reagovat

Ultra nasty assemblage of premium fuck movies and image galleries at <a href=https://asianporntrends.com/porn/263085-eurobabe-cindy-loarn-fucked-for-money>Eurobabe Cindy Loarn fucked for money</a>, the best red tube porn which offers free and exclusive access to some of the greatest porn productions. Tune in with the best porn dolls online, see them acting wild and smashing huge inches of dick into their wet holes and fulfill any of your sexual desires with a huge list of adult categories. <a href=https://asianporntrends.com/porn/263085-eurobabe-cindy-loarn-fucked-for-money>Eurobabe Cindy Loarn fucked for money</a> is the only extreme porn videos tube online which offers all this for free with few simple clicks to get you started and watching the finest adult movie and picture productions ever released.

307 kelmqueuera kelmqueuera | E-mail | Web | 27. října 2018 v 0:41 | Reagovat

Hi

I want to be a part of Cryptocurrency but me and my friends dont have any money to buy some Cryptocurrency.
So I went looking how we could get some Free Crypto.
We have found 4 ways to do it !

How to get FREE Cryptocurrency !

1. Claim Faucets every day
2. Play Games and EARN FREE Bitcoins
3. Watch advertisements and earn FREE Bitcoins
4. EARN FREE Tokens From Airdrops

Click here and take a look:https://www.faucetcryptocurrency.net

Want to earn Cryptocurrency with your Mobile Phone? (Electroneum)
https://freemobileminerelectroneumfree10etnday.wordpress.com/2018/10/05/etn/

Good luck and have fun collecting FREE Cryptocurrency

Greetings

308 Sophiawhale Sophiawhale | E-mail | Web | 27. října 2018 v 7:29 | Reagovat

Tune in for some of the hardest and most wanted sex movs online by simply surfing <a href=https://bigassporntrends.com/trends/london_60_plus_grannies_deepthroating_big_dicks.html>london 60 plus grannies deepthroating big dicks</a>, the number one place where you can see any type of new porn videos your mind desires in seconds. The awesome porn stars, the finest moms and many more, all available to rock your sexual fantasia with mind blowing watch free porn videos. Only hardest adult content in HD image and with the best options you can get, all for free at <a href=https://bigassporntrends.com/trends/london_60_plus_grannies_deepthroating_big_dicks.html>london 60 plus grannies deepthroating big dicks</a>, the only place to carry out your fantasy in proper modes.

309 Kellylam Kellylam | E-mail | Web | 27. října 2018 v 9:18 | Reagovat

Тут можно оформить больничный лист задним числом

<a href=http://mio-med.com.ru/kupit-bolnichnyy-list-v-sao-moskvy-rayon-begovaya.html>Купить больничный лист в САО Москвы  район Беговая.</a>

310 Waltervem Waltervem | E-mail | Web | 27. října 2018 v 10:58 | Reagovat

http://plyk.ru/publ/pritchi-2/
В первые выходные лета съездили на Новгородщину, в чудное местечко перед названием Менюша. Округ подарило незабываемые впечатления через прогулки по плавающим гатям до Святого озера. Тротуар сообразно болоту в большую воду по колориту затмило даже Реконьскую пустынь. Также и местная легенда про менюшских отроков заставляет стыть в жилах кровь...
Прежде Менюшей можно добраться, когда на трассе Шимск - Лудони перед селением Угрюмый повернуть направо по указателю и проехать 15 километров в меру разбитой дороги.
Менюша - деревня старинное, упоминаемое с 15 века. Ранее тротуар Новгород - Псков проходила точный здесь, она была проложена поверх болот и была сообразно сути настоящей гатью.
Когда-то тогда был обитель, однако, к сожалению, во эпоха Великой Отечественной войны село было разрушено и исторических зданий здесь не осталось. Сохранились чуть руины церкви 1890 года, которая освящена в честь последних новгородских святых - отроков Иоанна и Иакова.
Бесчинство с этими отроками случилась в деревне Прихон осенью 1570 года. Жили в этой деревне благочестивые супруги Исидор и Варвара и было у них два сына. Как-то ушли супруги в край, а деток одних оставили. Старший, пятилетний Иоанн, решил поиграть в "отца и барана", так якобы заранее видел, наравне отец во дворе барана резал.
Взял и, не бесконечно думая, зарезал своего младшего трехлетнего брата Иакова. После, очевидно, испугался, спрятал зарезанного братца в печь и непосредственно там укрылся. Ничто не подозревающие родители пришли, затопили печь, а после стали рыться запропастившихся детей. Нашли их обгоревшие трупики в печи, погоревали и похоронили младенцев на кладбище около церкви Медведского погоста.
Только на этом история не закончилась. После некоторое время одни охотники заблудились в лесу. И неожиданно они увидели, будто сообразно небольшому озеру плывут два белых гробика, а в них Иоанн и Иаков.
Младенцы помогли охотникам найти дорогу домой. После этого отроков опять захоронили на часть же кладбище, однако неугомонные младенцы опять явились тем же охотниками и попросили захоронить их в Менюше. Мальчиков уважили, перезахоронили, возвели часовенку, а потом и церковь. Потом этого к могиле и к озеру началось паломничество и продолжается это путешествие сообразно сей день...

311 Kellylam Kellylam | E-mail | Web | 27. října 2018 v 12:35 | Reagovat

Кому нужно офрмить больничный лист обращайтесь

<a href=http://mio-med.com.ru/kupit-bolnichnyy-list-v-sao-moskvy-rayon-voykovskaya.html>Купить больничный лист в САО Москвы  район Войковская.</a>

312 SarahGox SarahGox | E-mail | Web | 27. října 2018 v 17:36 | Reagovat

Big dirty collection of premium fuck movies and picture galleries at <a href=https://analporntrends.com/porn/boolywaad.html>boolywaad</a>, the best rape porn tube which offers free and exclusive access to some of the greatest porn productions. Tune in with the best porn dolls online, see them acting wild and smashing huge inches of dick into their wet holes and fulfill any of your sexual desires with a huge list of adult categories. <a href=https://analporntrends.com/porn/boolywaad.html>boolywaad</a> is the only hentai porn videos tube online which offers all this for free with few simple clicks to get you started and watching the finest adult movie and picture productions ever released.

313 Alyssaoxize Alyssaoxize | E-mail | Web | 28. října 2018 v 0:53 | Reagovat

Tune in for some of the hottest and most wanted fuck clips online by simply browsing <a href=https://bdsmporntrends.com/oldje_xvideo_dawonlod/>oldje xvideo dawonlod</a>, the number one place where you can find any style of big booty porn videos your mind desires in seconds. The awesome porn stars, the finest milfs and many more, all available to rock your sexual ideas with mind blowing free porn videos. Only hottest adult content in HD image and with the best options you can get, all for free at <a href=https://bdsmporntrends.com/oldje_xvideo_dawonlod/>oldje xvideo dawonlod</a>, the only place to finalize your fantasies in proper modes.

314 Sophiawhale Sophiawhale | E-mail | Web | 28. října 2018 v 2:44 | Reagovat

Outstanding dirty assemblage of premium fuck videos and picture galleries at <a href=https://bigassporntrends.com/tube/317425/jordi_el_nino_polla_receives_an_extra.html>Jordi El Nino Polla receives an extra</a>, the best extreme porn tube which offers free and exclusive access to some of the greatest porn productions. Tune in with the best porn dolls online, see them acting wild and smashing huge inches of dick into their wet holes and fulfill any of your sexual desires with a huge list of adult categories. <a href=https://bigassporntrends.com/tube/317425/jordi_el_nino_polla_receives_an_extra.html>Jordi El Nino Polla receives an extra</a> is the only xxx sex videos tube online which offers all this for free with few simple clicks to get you started and watching the finest adult movie and picture productions ever released.

315 Dennislag Dennislag | E-mail | Web | 28. října 2018 v 6:36 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

316 Jaighshulsiops Jaighshulsiops | E-mail | Web | 28. října 2018 v 17:45 | Reagovat

Желаю здравствовать, посетители сайта!
Бросьте взгляд на увлекательный проект: http://stkmagistral.ru - строительство ипподрома. Кроме того строительство конюшни. Конечно конноспортивные поля.
Тема интернет проекта  <a href=http://stkmagistral.ru> строительство ипподрома. Кроме этого строительство конюшни. И наконец строительство футбольных полей.</a>.
Кажется неплохо.
Хорошего времени суток в сети, народ.
Юрий

317 Rodionbroob Rodionbroob | E-mail | Web | 29. října 2018 v 20:47 | Reagovat

При покупке умных <a href=http://bosisif.ywoqebu.ru/21906.htm>возможен ли ипотечный кредит под залог кв</a> часов кнопка жизни k911 из списка – полезный idбраслет для ребенка в по. Промокод: не нужен. Idбраслет для ребенка в подарок! промокод: не нужен. Цены пополам! промокод: не ну.. Обязательно ли страховка каско при автокредите, и без него? то вот со второй, не все так прозрачно, у многих автовладельцев при покупке нового авто возникает вполне закономерный вопрос.. Авто – онлайн авторынок бу автомобилейв новосибирской области, объявления вы можете купить авто с <a href=http://wuxaseba.yhiso.ru/2018-10-29_kJG2.html>управление привлечением банковского кредита кратко</a> по выгодной цене! авто в рассрочку. Мы выдаем кредиты на покупку бу автомобили с пробегом, продажа.. Автомоечное оборудование в хабаровске. Адреса и телефоны <a href=http://ixazoz.cedetegur.ru/avtonavigator-s-kreditom.html>автонавигатор с кредитом</a> компаний хабаровска и хабаровского края. *кредит предоставляется ао альфабанк. Адрес: шевчука, 22. Кристофер, ооо, официальный пред..

318 VladlenFes VladlenFes | E-mail | Web | 29. října 2018 v 21:39 | Reagovat

Покупал айфон в кредит. Сейчас хочу вернуть деньги (телефон не подлежит ремонту), но в магазине говорят, что возможен только обмен, т.к. Кредит еще не выплачен. Правда ли это? неправда. По закону вы ка.. Хотел приобрести рено дастер. При общении <a href=http://wadumi.areqo.ru/2018/10/29_perekupayu-ipotechnyy-kredit.html>перекупаю ипотечный кредит</a> консультантами договорились о цене о цвете авто за наличный расчёт. Ехали с дубёнок это 450 км. Обещали много репутация: 0. Россия, нижний новгород.. Гк автопродикс добавила в портфель kia, объединив активы с монкомавто на авторынке петербурга сделка между автопродиксом и монкомавто <a href=http://kalukoqug.cedetegur.ru/2018-10-29_07HbKYxsg.php>кредитование под залог недвижимости реферат</a> вторая по слиянию бизнеса. Ранее дп сообщал, чт.. Все для отопления <a href=http://beseqa.lewucutev.ru/y1u.aspx>курсовые работы по экономикепонятие и виды кредитных операций</a> водоснабжения: газовое оборудование, газовые колонки neva, bosch, oasis, ariston, halsen; отопительные газовые котлы elsotherm, immergas, baxi, electrolux, protherm, vaillant, росс..

319 Edwardaccix Edwardaccix | E-mail | Web | 30. října 2018 v 14:13 | Reagovat

http://mamzel.com.ua/nash-malysh/razvitie/kak-vyyavit-talant-u-rebyonka.html
1 октября 1967 года в СССР началось регулярное цветное телевизионное вещание (ЦТВ).

Работы по ЦТВ велись в Советском Союзе с начала 1950?х годов.

В 1953?1955 годах в Москве и Ленинграде (ныне - Санкт?Петербург) проводилось опытное вещание, а к июню 1956 года был разработан комплекс телевизионной передающей и приемной аппаратуры в макетном исполнении.

К началу 60?х годов более чем в десяти странах было разработано и запатентовано свыше тридцати различных систем цветного ТВ, многие из которых прошли проверку опытным вещанием. К середине 60?х годов выявились два фаворита: система РАL, предложенная немецкой фирмой "Телефункен", представляющая собой модификацию системы NTSC, и система SЕСАМ, разработанная во Франции.

В марте 1965 года между СССР и Францией было заключено соглашение о сотрудничестве в области цветного телевидения, была создана межправительственная комиссия по цветному телевидению.

1 октября 1967 года в Москве в студии Московского телецентра на Шаболовке было открыто регулярное цветное телевизионное вещание по совместимой советско?французской системе SЕСАМ на 625 строк. Открытие цветного ТВ было приурочено к 50?летию Октябрьской революции.

В этот же день началась продажа населению цветных отечественных телевизоров.

Преимуществом системы SЕСАМ была меньшая чувствительность к искажениям при передаче по междугородным линиям и при видеозаписи, недостатком ? усложнение аппаратуры при микшировании сигналов.

Систему SЕСАМ, кроме СССР и Франции, также приняли многие франкоговорящие страны Африки, страны "социалистического лагеря" и Иран.

Ведущие страны Западной Европы выбрали систему РАL. 1 июля 1967 года цветное телевизионное вещание началось в Англии, 27 августа 1967 года ? в ФРГ, 1 января 1968 года ? в Голландии.

320 Jeffreystori Jeffreystori | E-mail | Web | 31. října 2018 v 0:25 | Reagovat

robocheck
robo check c
<a href=https://cvvshop.ws/ssn-dob-dl-mmn-shop-list/>ssndob xyz</a>
ssn dob
shop online
robo check.cc

321 HenryTiz HenryTiz | E-mail | 31. října 2018 v 0:43 | Reagovat

Установка систем отопления в загородном доме

322 RobertSmami RobertSmami | E-mail | Web | 31. října 2018 v 3:10 | Reagovat

<a href=http://lashstudia.ru/>наращивание ресниц</a> - студия наращивания ресниц, студия наращивание ресниц в москве.

323 Edwardaccix Edwardaccix | E-mail | Web | 31. října 2018 v 15:07 | Reagovat

http://mamzel.com.ua/nash-malysh/razvitie/kak-vyyavit-talant-u-rebyonka.html
1 октября 1967 года в СССР началось регулярное цветное телевизионное вещание (ЦТВ).

Работы по ЦТВ велись в Советском Союзе с начала 1950?х годов.

В 1953?1955 годах в Москве и Ленинграде (ныне - Санкт?Петербург) проводилось опытное вещание, а к июню 1956 года был разработан комплекс телевизионной передающей и приемной аппаратуры в макетном исполнении.

К началу 60?х годов более чем в десяти странах было разработано и запатентовано свыше тридцати различных систем цветного ТВ, многие из которых прошли проверку опытным вещанием. К середине 60?х годов выявились два фаворита: система РАL, предложенная немецкой фирмой "Телефункен", представляющая собой модификацию системы NTSC, и система SЕСАМ, разработанная во Франции.

В марте 1965 года между СССР и Францией было заключено соглашение о сотрудничестве в области цветного телевидения, была создана межправительственная комиссия по цветному телевидению.

1 октября 1967 года в Москве в студии Московского телецентра на Шаболовке было открыто регулярное цветное телевизионное вещание по совместимой советско?французской системе SЕСАМ на 625 строк. Открытие цветного ТВ было приурочено к 50?летию Октябрьской революции.

В этот же день началась продажа населению цветных отечественных телевизоров.

Преимуществом системы SЕСАМ была меньшая чувствительность к искажениям при передаче по междугородным линиям и при видеозаписи, недостатком ? усложнение аппаратуры при микшировании сигналов.

Систему SЕСАМ, кроме СССР и Франции, также приняли многие франкоговорящие страны Африки, страны "социалистического лагеря" и Иран.

Ведущие страны Западной Европы выбрали систему РАL. 1 июля 1967 года цветное телевизионное вещание началось в Англии, 27 августа 1967 года ? в ФРГ, 1 января 1968 года ? в Голландии.

324 Angeldualt Angeldualt | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 13:18 | Reagovat

Segway Verona Tour propone un modo originale per visitare la storica citta sull'Adige.
Il Segway e un veicolo elettrico, auto-bilanciante di facile utilizzo, ideale per famiglie,
coppie, individui che vogliono visitare la citta da una nuova prospettiva,
senza fatica e con l'accompagnamento di guide esperte.

Il tour ha una durata di 2 ore e percorre il seguente itinerario:

Portoni della Bra
Verona Arena
Castelvecchio
Arco dei Gavi
Porta Borsari
Corso Porta Borsari
Piazza delle Erbe
Palazzo della Ragione
Piazza dei Signori
Arche Scaligere
Chiesa Santa Anastasia
Cattedrale Santa Maria Matricolare
Ponte Pietra
Casa di Giulietta

325 rouseMus rouseMus | E-mail | 1. listopadu 2018 v 17:09 | Reagovat

The airport in Liepaja did a great job - in 2015 after its
reconstruction was completed. At the airport a significant
drainage effort was undertaken, a new cover for the take-off
track was laid, the take-off strip was reinforced, the cover
of the shunting route was improved and expanded, parking places
for the aircraft were renovated as well. After Liepaja Airport
was certified for commercial flights for the summer season in
2016, the Latvian national airline "AirBaltic" launched regular
flights between Riga and Liepaja. During the first half of that
year, more than 4,780 passengers were transported along this
route. The five most popular

326 OQCalvin OQCalvin | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 22:54 | Reagovat
327 IgnacioFZ IgnacioFZ | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 2:09 | Reagovat
328 VlasBob VlasBob | E-mail | 2. listopadu 2018 v 12:53 | Reagovat

детский секс порно
<a href=https://odintsovo.info/news/?id=66707>проститутки краснодара</a>
купить огнестрельное ружье
<a href=https://odintsovo.info/news/?id=65331>проститутки города</a>
где найти детское порно
телефоны проституток
детское порно вконтакте
купить огнестрельное оружие нарезное

329 maritzaok60 maritzaok60 | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 21:07 | Reagovat

After my altered engagement
http://peggme.yopoint.in/?profile.kianna
erotic boudoir photography erotic resorts free xxx erotic chinese victorian erotic photographs

330 AntikollektorTic AntikollektorTic | E-mail | 2. listopadu 2018 v 23:21 | Reagovat

Здравствуйте!

Если у вас есть проблемные долги, мы можем через суд списать долг полностью.

Если у вас нет долгов, то извините за беспокойство!

Мы предлагаем официальную процедуру банкротства физического лица. Опытные юристы и арбитражный управляющий подготовят все необходимые документы и подадут в арбитражный суд. Заключение договора, все официально!

Подробности по WhatsApp +79932162571

Банкротство физических лиц предусматривает освобождение должника от финансовых обязательств в результате признания его неплатежеспособным! После банкротства вас не будут беспокоить коллекторы и судебные приставы. У вас не будет долгов и исполнительных производств.

331 ErnestCak ErnestCak | E-mail | Web | 3. listopadu 2018 v 0:44 | Reagovat
332 Williamnum Williamnum | E-mail | Web | 3. listopadu 2018 v 1:29 | Reagovat

<a href=http://infuture.eu>http://infuture.eu</a> poedaccoge

333 Rachelzes Rachelzes | E-mail | 3. listopadu 2018 v 16:42 | Reagovat

Paydayloans up to 1000$

<a href=https://paydayloans-1000.com>personal loan deals</a>

334 BorisBob BorisBob | E-mail | 4. listopadu 2018 v 8:26 | Reagovat

продажа курительных смесей
<a href=https://odintsovo.info/news/?id=66707>проститутки уфы</a>
купить огнестрельное оружие пистолет
<a href=https://odintsovo.info/news/?id=65331>зоо порно бесплатно</a>
купить огнестрельный револьвер
проститутки города
детское порно
проститутки выезд

335 Lutherhob Lutherhob | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 17:10 | Reagovat
336 chriscw2 chriscw2 | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 17:39 | Reagovat

Started new cobweb predict
http://pattaya.girls.blogporn.in/?entry.madelyn
cougars cheapest lila ex european

337 Robertkar Robertkar | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 5:20 | Reagovat

Общество Bobcat возглавляет ветвь по проектированию, производству, маркетингу и дистрибуции компактного оборудования для строительства, озеленения, сельского хозяйства, обслуживания территорий, коммунального хозяйства, промышленности и горнодобывающей промышленности.

Общество имеет самую обширную дистрибьюторскую сеть компактного оборудования в мире.

Близ 1000 независимых дилеров поддерживают каждую клочок оборудования, обслуживая тысячи местных продаж, услуг, запасных частей и специалистов по аренде. Продавцы известны своей преданностью предоставлению отличного обслуживания клиентов для обеспечения долгой и надежной работы оборудования.

Который же касается самой идеи создания машины, снабженной большим числом функций, и около этом кроме и компактной, то она зародилась в 1958 году в одной из американских транспортных компаний. Первоначально такого класса технику было решено использовать с целью доведения перед механизации всевозможных грузовых (погрузка и разгрузка) процессов сельского хозяйства. Только, прошло только четыре года, и понятие не простой воплотилась в проживание, только и значительно эволюционировала в вопросах практического применения техники.

С тех самых пор машины Bobcat принято выкладку самыми универсальными видами погрузчиков. Что же касается названия, то Bobcat в переводе означает рысь. Титул очень хорошо отразилось для рекламной компании тех времен. Слоганы пестрили такими словами, вдруг выносливый, дипломатический, быстрый. Однако, можно смело утверждать, который эти эпитеты сообразно сей погода наиболее ловко характеризуют эти машины, ведь техника и в наши дни оправдывает свое название.

В этом году общество Bobcat отмечает 60-летие!
Преимущества Bobcat
Достоинства техники умело подчеркивают современные технические процессы, связанные с внедрением современных строительных материалов и всевозможных конструкций. Какими бы ни были уникальными новые сооружения alias же требования к инструментам крепления, навесному оборудованию или же дистанционному управлению машиной - издревле остается вне конкуренции. Стремление компании дозволено озвучить почти так: мы хотим, дабы ваш труд стал максимально комфортным, мы хотим его исполнять сиречь дозволено более прибыльным и максимально эффективным.

Спектр распространения продукции этой компании охватывает практически вполне мир более 80-и стран сделали особенный избрание в пользу этой техники. Мы не стали льгота и можем откровенный предложить нашим клиентам высокого качества технику по доступной цене и доставку в кратчайшие сроки.
https://lovewiki.faith/wiki/----Bobcat
https://www.addpoll.com/stephansendillon73
https://khoisang.vn/members/baunmollerup25/activity/96091/
https://bookingsilo.trade/wiki/----
http://0rz.tw/create?url=http%3A%2F%2Fbobcat-center.com%2Fkovsh-stroitelnyy-promyshlennyy-bobcat

338 JamesVot JamesVot | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 11:58 | Reagovat

unethost無限空間虛擬主機 技術分享部落格     http://blog.unethost.com/

339 alenMus alenMus | E-mail | 5. listopadu 2018 v 21:11 | Reagovat

The free movement of goods, services, capital, and people-these are the pillars that form an essential foundation for welfare and employment in Europe.Rolands Petersons privatbank Mobility is the fundamental premise for these four core values to be strengthened not only in the domestic market but also beyond its borders.Rolands Petersons privatbank This is particularly significant in the Baltic Sea region, where a well thought-out and developed transport system is one of the positive development factors. Flight-related activities have both direct and indirect impact on the economy. The direct impact includes the income derived from the activities of airline personnel and ground handling workers, whereas the indirect input implies all purchases in the aviation sector from locally based suppliers who basically do not represent the aviation sector. Additional impact on the economy of Latvia is formed by the costs of aviation sector employees and service providers.

More than 30 airports are located in Lithuania

There are four international airports operating in Lithuania - in Kaunas, Palanga, Siauliai, and, of course, in Vilnius, and there are more than 30 smaller airports and military airfields. In Estonia, airports are mainly located in the capital in Tallinn, as well as in Tartu, Kuressaare, Kerdle and Parnu. These are international airports, however, there are more than 15 private and military airports and so-called airports of local importance located throughout the country. Latvia still has only two international airports - in Riga and in Liepaja; there are also small airdromes, for example, in Spilva, in Tukums and Ventspils, and several other military flight platforms though. Riga International Airport entered the top five rapidly growing airports in Europe last year, which lead to an increase in the number of passengers by 16.2%. Therefore, it underscores the fact that even though the airport in Liepaja will have to put a lot of time and effort to its development, it brings a great potential, which can give a significant and valuable contribution to the domestic economy of the country.Rolands Petersons privatbank

A successful start is taken after reconstruction

The airport in Liepaja did a great job - in 2015 after its reconstruction was completed. At the airport a significant drainage effort was undertaken, a new cover for the take-off track was laid, the take-off strip was reinforced, the cover of the shunting route was improved and expanded, parking places for the aircraft were renovated as well. After Liepaja Airport was certified for commercial flights for the summer season in 2016, the Latvian national airline "AirBaltic" launched regular flights between Riga and Liepaja. During the first half of that year, more than 4,780 passengers were transported along this route. The five most popular destinations for transit flights along the Liepaja route include London, Berlin, Moscow, Copenhagen, and Hamburg, which, in general, brought very good results.Rolands Petersons privatbank
Keeping in mind the processes that are still underway, it is important to mention the extensive capacity-building of the airports, environment protection in a long-term, enhancement of cooperation with other regional airports in Europe.Rolands Petersons privatbank It is not enough for Latvia to have only one high-capacity airport - we have a regional leader who can serve as an example of a successful market behavior for others.Rolands Petersons privatbank

Support strategy for attracting new aviation communities

Liepaja airport is the only example nowadays in terms of Latvian regional airports, however, I see several competitive regional airports in Latvia. To promote their development, a thorough analysis of the passengers' potential is needed, starting with linking their activities with the existing types of transport in the surrounding region, forming a support strategy to attract new aviation communities, passengers, and additional services for client groups, bearing in mind that the added value of airports is formed by airlines operating there, strategic cooperation partners and service providers.Rolands Petersons privatbank Without a doubt, it is also essential to study the ultimate goals of tourist destinations, in order to promote the growth of the travel market and ensure its positive impact on the economy.Rolands Petersons privatbank

Infrastructure for a variety multifaceted of commercial activities

The strategic objective of the regional airports is a creation of the favorable and unified conditions for the enterprises and institutions operating there, as well as to proactive procurement of a sufficient infrastructure for the development various of commercial activities. It is also necessary to develop new ways of cooperation in order to actively identify airlines that are ready to join the development of new travel destinations and to expand their market share in the airport.Rolands Petersons privatbank Apart from this, it is necessary to work on the incentive prerequisites for launching new flights.
The imperfection of the transport system can no longer be an obstacle, with the 85 million inhabitants who live in the Baltic Sea region, who can be isolated or cut off from the rest of the European Union,Rolands Petersons privatbank or may face serious travel problems. The power generated by the economy and innovation provides the Baltic Sea Region with opportunities to create a modern, forward-looking transport system that will also contribute to the creation of a socially balanced economic policy.

340 tarasMus tarasMus | E-mail | 5. listopadu 2018 v 22:23 | Reagovat

Rolands Petersons, member of the board of CPM Trading SIA,
Railway transport is one of the most promising modes of inland transport, and, at the moment, it is said to be the crucial element in the economy of Latvia.Rolands petersons privatbank Considering the entire volume of inland transport, the share of railway freight is about 52%, whereas the volume of the passenger transportation is 6% and in Riga suburban area the number is increasing up to 30%. However, the data summarized by the Ministry of Communications still shows that in Latvia the volume of freight rail transportation by comparison with 2016 has decreased by 8.4% and amounted to 43.792 million tons.Rolands petersons privatbank

Traffic congestion can lead to a loss of 200 billion euros
The mobility of goods is an essential component of the EU internal market; this greatly contributes to the competitiveness of the industry and services in Europe. The types of lengthy transportation as railway can reduce their costs, which arise in connection with the traffic congestion on the roads. The increase of approximately 50% is projected by the year 2050, reaching a volume of almost 200 billion euros per year.Rolands petersons privatbank

In the future, it is possible to increase the volume of rail transportation.
The amount of international rail transportation in 2017 was 42.138 million tons, which showed a decline of 9.1% compared to 2016. However, domestic traffic has increased by 11.5% to 1.653 million tonnes. The volume of transit cargo from the total amount of international rail freight transport amounted to 38.719 million tons, which showed a drop of 6.5% compared to the previous year, the volume of imported goods was 3.067 million tons, or 22.4% less, and the volume of export cargo was 351 800 tons, which was a drop of 2.8 times.Rolands petersons privatbank In 2016, in Latvia, by rail, 47.821 million tons were transported. Taking into consideration the decline in the international transport sector in 2017, the question is, by which means can we achieve the volume increase? By implementation of the well-considered long-term solutions, it is possible to get back to the level that used to be before the embargo against Russia was introduced in 2013.

Increase of the average commercial speed of freight trains.
One of the key priorities nowadays is the development of the railway infrastructure, and in this case, it is expected, the railway infrastructure can be financed by the European UnionRolands petersons privatbank. It is essential to find a solution how to increase the average commercial speed of freight trains since the speed is only about 18 km/h on the majority international routes in Europe. One of the solutions can be the improvement of cooperation between existing infrastructure organizations in Europe.Rolands petersons privatbank The actual train system needs to be adapted to the needs of the railway freight transport sector, especially in the EU freight rail corridors. This would contribute to the competitiveness of rail transport with other modes of transport, especially with the road transport sector, which infrastructure is easily accessible in all Member States.

Well-thought-out charge for the use of infrastructure.
Freight trains pay for each kilometer of the railway infrastructure, which again adversely affects the competitiveness of the railway in comparison with road transport, where such charge is not always introduced. Setting the price that users are required to pay for getting into the infrastructure, it would be necessary to take into account the impact on the environment and pollution, congestion, accidents and other aspects.Rolands petersons privatbank
The state should provide a proper support for organizations managing infrastructure, and rail transport enterprises should strive to improve the competitiveness of rail freight services, especially in regards to reliability, filling, elasticity, customer orientation, and the duration and cost of transportation, as these are the main aspects which are considered by an average consignor in selecting any of the available modes of transport.Rolands petersons privatbank

Elimination imperfections in the liberalization of the freight transport process
In cooperation with both, the public and private sectors, at the international level, imperfections related to the liberalization of freight rail transport, communication lines procedures, administrative and technical restrictions, monitoring and anticipating performance in the rail freight industry, and fair competition between different modes of transportation. Therefore, it is necessary to find out the ways to make a better use of available EU funding and target it to the rail transport industry in order to achieve improvements in such areas as a coherent approach to policy objectives and funding (while focusing on corridors for freight railways transportation), for the selection, planning and management of projects, as well as for the maintenance of railroad networks.

Not only update, but also regularly support
It is essential to take to the new level not only the quality of the services provided to carriers and shippers of rail freight but, in general, to improve the competitiveness of rail freight transport; infrastructure managing organizations should not only update and modernize the railway network but also to regularly support it.Rolands petersons privatbank This is especially important for the corridors of rail freight. If the tracks are not properly maintained, the speed limits will have to be applied and the railway lines will gradually be obstructed.Rolands petersons privatbank

341 AshleyJex AshleyJex | E-mail | 6. listopadu 2018 v 21:49 | Reagovat

https://semyanich-semena.sale

342 vaniaMus vaniaMus | E-mail | 7. listopadu 2018 v 3:50 | Reagovat

Transport and logistics industries are of particular importance for the Latvian economy since they have a steady GDP growth and provide services to virtually all other sectors of the national economy.Rolands petersons de facto Every year it is emphasized that this sector should be recognized as a priority and extend its promotion, however, the representatives of the transport and logistics sector are looking forward to more concrete and long-term solutions.Rolands petersons de facto

9.1% of the value added to the GDP of Latvia

Despite the political and economic changes of the last decade, the influence of the transport and logistics industry on the economy of our country remains high: in 2016 the sector increased the value added to the GDP by 9.1%. Moreover, the average monthly gross wage is still higher then in other sectors - in 2016 in other sectors of the economy it was 859 euros, whereas in storage and transportation sector the average gross wage is about 870 euros (1,562 euros - water transport, 2,061 euros - air transport, 1059 euros in the of storage and auxiliary transport activities, etc.).

Special economic area as an additional support

The positive examples of the logistics industry are the ports that have developed a good structure. Riga and Ventspils ports function as free ports, and the Liepaja port is included in the Liepaja Special Economic Zone (SEZ). Companies operating in free ports and SEZ can receive not only the 0 tax rate for customs, excise, and value-added tax but also a discount of up to 80% of the company's income and up to 100% of the real estate tax.Rolands petersons de facto The port is actively implementing various investment projects related to the construction and development of industrial and distribution parks.Rolands petersons de facto The attraction of investments promotes the creation of higher added value, development of production, expansion of a spectrum of given services and creation of new workplaces. It is necessary to bring to the attention the small ports - SKULTE, Mersrags, SALACGRiVA, Pavilosta, Roja, Jurmala, and Engure, which currently occupy a stable position in the Latvian economy and have already become regional economic activity centers.Rolands petersons de facto

Port of Liepaja, will be the next Rotterdam.

There is also a wide range of opportunities for growth, and a number of actions that can be taken to meet projected targets. There is a strong need for the services with high added value, the increase of the processed volumes of cargo by attracting new freight flows, high-quality passenger service and an introduction of modern technologies and information systems in the area of transit and logistics. Liepaja port has all the chances to become the second Rotterdam in the foreseeable future.Rolands petersons de facto

Latvia as a distribution center for cargos from Asia and the Far East.

One of the most important issues for further growth of the port and special economic zone is the development of logistics and distribution centers, mainly focusing on the attraction of goods from Asia and the Far East. Latvia can serve as a distribution center for cargos in the Baltic and Scandinavian countries for Asia and the Far East (f.e. China, Korea). The tax regime of the Liepaja Special Economic Zone in accordance with the Law "On Taxation in Free Ports and Special Economic Zones" on December 31, 2035. This allows traders to conclude an agreement on investment and tax concession until December 31, 2035, until they reach a contractual level of assistance from the investments made. Considering the range of benefits provided by this status, it is necessary to consider the possible extension of the term.Rolands petersons de facto

Infrastructure development and expansion of warehouse space

Our advantage lies in the fact that there is not only a strategic geographical position but also a developed infrastructure that includes deep-water berths, cargo terminals, pipelines and territories free from the cargo terminal. Apart from this, we can add a good structure of pre-industrial zone, distribution park, multi-purpose technical equipment, as well as the high level of security not only in terms of delivery but also in terms of the storage and handling of goods.Rolands petersons de facto In the future, it would be advisable to pay more attention to access roads (railways and highways), increase the volume of storage facilities, and increase the number of services provided by ports. Participation in international industry exhibitions and conferences will make it possible to attract additional foreign investments and will contribute to the improvement of international image.

343 Lestertup Lestertup | E-mail | Web | 7. listopadu 2018 v 4:27 | Reagovat

Кроме вас о ваших финансах никто не позаботиться. Хотите их не потерять - несите в банк. Хотите заработать - ищите другое место.

344 kristinaMus kristinaMus | E-mail | 7. listopadu 2018 v 5:25 | Reagovat

The transport development has caused objective problems for traffic in cities around the world, including Latvia, and the reason for this is a rapid increase in the number of vehicles.Rolands petersons de facto Road congestion is the most urgent problem in a trip planning because it affects the total time of transportation and, therefore, costs that have a particular relevance to the logistics industry.Rolands petersons de facto The quality of the roads, a painful subject in the past, has a significant impact on transportation time. Without high-quality roads, it is impossible to improve the efficiency of transport, which, in the context of economic globalization, is said to be one of the main directions for the logistics development.

Promises against statistics

At the end of 2017, according to the report "Global Competitiveness Index", which was annually compiled by experts from the World Economic Forum, Latvia was not ranked among the top 100 countries of the world's rating. (out of 137 countries participating in the ranking, Latvia took 107th place, and Lithuania and Estonia took the 37th and 38th places) Despite this, VAS (State Roads of Latvia) announced that, despite the increase in traffic on Latvian roads, their quality has been improved in recent years.

EU assessment - Stable 3 points.

In 2017, 65.1 million euros were spent on the development of the national roads, including 32.3 million for the summer period works, and 32.8 million for the winter period works. In the same year, it was also planned to spend 37 million more, compared with the previous year.Rolands petersons de facto However, even these investments have not resulted in the average level of road quality in the European Union. According to the latest report, the average level in the EU is estimated at 4.76 points, Latvia, compared to that has been given 3.05 points.

The state of the roads not only hinders the development of the logistics industry but also contributes to the disproportionate level and the pace of social and economic development of the regions.Rolands petersons de facto The most remote regions of Latvia can develop tourism facilities, offer industrial premises for entrepreneurs, etc. however, if there is no road system to get to these cites, no results shall be expected.Rolands petersons de facto

Financing is eight times less than it needs to be.

"Requests for the organization of roads," "Road quality is catastrophic" - these headlines often appear in the mass media, while road maps try to reduce the existing damage by implementation of available sources, however, there is no sign of a significant improvement, when the funding is eight times less than it is necessary.Rolands petersons de facto At the same time, we make the mistake of struggling only with the consequences of the disease, when we need to identify the root of the problem and take the preventive measures.

One of the main problems that can be figured out now is the climate of the country, which in Latvia will not change significantly in the future, therefore, the problem will remain constant. The number of vehicles will also increase, so the question is: how to increase financing, which is the most important addition to the urgent issues. 130 million euros are required annually for maintenance and repair works of local and gravel roads but this amount cannot be provided only by EU funds.Rolands petersons de facto It is also completely unclear how the situation will look like in 2020, after the end of EU funding program.

Without the excise tax on fuel, there is no chance for survival

The fact that the change is expected in 2020, the spring of 2018 is said to be the moment to start an intensive work and stimulate actions - change existing arrangements related to the existing tax system (only a third of the tax, paid by road users, are redirected to roads).Rolands petersons de facto The time when it was possible to pull out a part of the income from tax has passed. Furthermore, we need to increase the number of public-private partnership projects in the sphere of the road construction, although this stage requires a proper preparation.Rolands petersons de facto

In addition to financing, other necessary support measures need to be introduced: dumping water from roads in certain areas, timely planning, more restrictive control on roads, etc.

345 Alvarojex Alvarojex | E-mail | Web | 7. listopadu 2018 v 5:39 | Reagovat

Здравствуйте! Уважаемые представительницы прекрасного пола приглашаем вас вступить и подписаться на наш канал в яндекс дзен! Канал посвящен женским советам, любви, кулинарии, и все что связано с домашним теплом и уютом! Мы будем рады вас видеть среди наших подписчиков! Будет интересно.
https://zen.yandex.ru/women_council

346 Vsevolodcaw Vsevolodcaw | E-mail | Web | 7. listopadu 2018 v 19:48 | Reagovat

<a href=http://ellemarket.com/rasprodazha-duhov.html>распродажа духов в связи с закрытием магазина</a> ликвидация духов

347 Danielflefe Danielflefe | E-mail | Čtvrtek v 3:24 | Reagovat
348 Stephenlonse Stephenlonse | E-mail | Web | Čtvrtek v 17:36 | Reagovat

Pretty girls, hot teens, crazy moms and awesome free porn videos at https://freepornlady.com/

349 sybilir16 sybilir16 | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:41 | Reagovat

Very recently started fresh occupation:
http://g.spot.porn.yopoint.in

350 KarenTwelm KarenTwelm | E-mail | Web | Pátek v 11:32 | Reagovat

<img src="http://partnerkalab.ru/wp-content/uploads/2017/12/Kryptex_mayning-520x245.jpg">

<b>Кryptex</b> — абсолютно бесплатная программа, позволяющая заработать криптовалюту.
Данная программа отличается от большинства сервисов для майнинга!

Во-первых, она бесплатная, и это не сервис для клауд-майнинга поскольку здесь многое зависит от мощности компьютера, чем выше производительность компьютера — тем больше можно заработать, а если подключить ферму, то доход будет очень серьёзный.
Во-вторых, разработчики предусмотрели вывод денег множеством способов и даже на прямую на банковскую карточку. Среди прочего есть достаточно привычные: Qiwi, Яндекс деньги и Paypal, вывод минималки 50 рублей.

<b>Воспользоваться сервисом очень просто:</b>

1. нужно скачать приложение;
2. <a href=https://partnerkalab.ru/kryptex/>зарегистрироваться</a>
3. включить программу;
4. получать выплаты.

Таким образом минимально можно заработать 1500 рублей, получать выплаты при этом можно в биткоинах, рублях, тенге или гривнах.
Более подробно как настроить Кryptex, и повысить свою прибыль  <a href=https://partnerkalab.ru/kryptex>читайте тут</a>

351 nataMus nataMus | E-mail | Pátek v 17:55 | Reagovat

The airport in Liepaja did a great job - in 2015 after its
reconstruction was completed. At the airport a significant
drainage effort was undertaken, a new cover for the take-off
track was laid, the take-off strip was reinforced, the cover
of the shunting route was improved and expanded, parking places
for the aircraft were renovated as well.Rolands petersons
minicredit After Liepaja Airport was certified for commercial
flights for the summer season in 2016, the Latvian national
airline "AirBaltic" launched regular flights between Riga and
Liepaja. During the first half of that year, more than 4,780
passengers were transported along this route. The five most
popular destinations for transit flights along the Liepaja
route include London, Berlin, Moscow, Copenhagen, and Hamburg,
which, in general, brought very good results.Rolands petersons
minicredit
Keeping in mind the processes that are still underway, it is
important to mention the extensive capacity-building of the
airports, environment protection in a long-term, enhancement
of cooperation with other regional airports in Europe.Rolands
petersons minicredit It is not enough for Latvia to have only
one high-capacity airport - we have a regional leader who can
serve as an example of a successful market behavior for others
.Rolands petersons minicredit

352 RobertDes RobertDes | E-mail | Sobota v 23:50 | Reagovat
353 Jacobbof Jacobbof | E-mail | Neděle v 10:05 | Reagovat

Всем привет, увидела информацию как покупать кольца с бриллиантами решила поделиться https://kupibril.ru/kak_vybrat_brilliant_privodim_primiery
вроде хорошая контора, к новому 2019 году сделаю себе подарок

354 Jesieiteme Jesieiteme | E-mail | Web | Neděle v 12:56 | Reagovat

кредит который одобрят https://credvsem.ru займ на карту по рф

355 BradleyBoype BradleyBoype | E-mail | Včera v 2:40 | Reagovat

MyEtherWallet KeysFinder - private key with ETH and Tokens for you
$$$ Free Etherium and Tokens $$$
https://www.youtube.com/watch?v=tPJrGtI9K08
https://www.youtube.com/watch?v=tPJrGtI9K08

356 Knist Knist | E-mail | Web | Včera v 3:21 | Reagovat

Инвестирование в криптовалюту-доходно!

<a href=http://ivpages.net/show/4965/>Инвестирование без обмана Подробности по ссылке...</a>

357 pontRog pontRog | E-mail | Web | Včera v 5:14 | Reagovat

Бывает такое , нужно выгодно накопить или сохранить деньги  <a href=http://kpksber.ru> в КПК Ижевска </a>, думаем, объяснять потребности нет. Даже в нашем красивом городе люди часто копят деньги. Если ты из Ижевска, запомни тебе всегда помогут сохранить и немного приумножить свои деньги. На самом деле деньги решат большинство твоих проблем.
<a href=http://kpksber.ru> лучшие вклады Ижевск </a>

358 marepLar marepLar | E-mail | Web | Dnes v 3:46 | Reagovat

Я конечно, прошу прощения, но это мне совершенно не подходит.  Может, есть ещё варианты?

---
Зачет +5 fifa 15 setup скачать, скачать игру fifa 15 pc или <a href=http://15fifa.ru/novosti-fifa-15>fifa 15 последние новости</a> скачать fifa 15 ps3

359 josephinevu16 josephinevu16 | E-mail | Web | Dnes v 9:19 | Reagovat

Freeware gay porn  
http://gayfiles.xblog.in/?page_samuel
  gay naruto gays in military gay man massage korean gay gay magazine

360 StevePlets StevePlets | E-mail | Web | Dnes v 13:07 | Reagovat

is it hard to give a blowjob- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/scared-to-give-another-man-a-blowjob>scared to give another man a blowjob- videos free tube</a>
literotica schoolgirl blackmail blowjob teacher under table orgasm- videos free tube
milf over 50 blowjob cum swallow- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/wife-want-to-give-blowjob-while-pregnant>wife want to give blowjob while pregnant- videos free tube</a>
looking for girlfriend at party found her giving blowjob story- videos free tube
gay tumblr porn twink blowjob amateur- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/stag-told-everyone-he-got-a-blowjob-from-stripper>stag told everyone he got a blowjob from stripper- videos free tube</a>
bailey jay blowjob in the tun- videos free tube

361 RandyDaw RandyDaw | E-mail | Dnes v 19:02 | Reagovat

Anaprilin Health - instructions for use, the price in pharmacies to look here
<a href=http://nolvadex-online.net/>http://nolvadex-online.net/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama