Eclipse 1.kapitola-část 1

31. prosince 2009 v 12:20 |  Twilight
Klik cč


Bello,
nevím proč nutíš Charlieho nosit lístky Billymu jako kdyby jsme byli ve druhé třídě - kdybych chtěl s tebou mluvit bral bych ti telefon.
Ty jsi si zvolila, jasný? Nemůžeš mít oboje když
Která část "nepřátelé na život a na smrt" je příliš složitá na
Hele, já vím, že jsem blbec, ale není cesta kolem
Nemůžeme být přáteli když trávíš všechen svůj čas s bandou
Je to jenom horší když na tebe příliš myslím, tak prosím víc nepiš
Ano, taky mi chybíš. Hodně. Nic to nemění. Promiň.
Jacob
Přeběhla jsem prsty po stránce, cítíc zuby kde přitiskl pero k papíru tak silně, že téměř prošlo skrz. Věděla jsem si ho představit, jak to píše - tahajíc ty rozzlobená písmena jeho drsným rukopisem, škrtajíc řádek za řádkem když slova vyšla špatně, možná i udeříc pero svou příliš velkou rukou; to by vysvětlovalo ty inkoustové skvrny. Věděla jsem si ho představit, jak frustrovaně stahuje své černé obočí a krčí čelo. Kdybych byla tam, třeba bych se smála. Neudělej si mozkovou zácpu, Jacobe, řekla bych mu. Jednoduše to vyplivni.
Smích byla ta poslední věc co bych dělala teď když jsem si znovu přečetla slova, které jsem si už pamatovala. Jeho odpověď na můj prosební vzkaz - poslán přes Charlieho a Billyho k němu, jak ve druhé třídě, jak to napsal - nebyla překvapující. Věděla jsem, co v ní bude předtím, než jsem ji otevřela.
Co bylo překvapující bylo, jak moc každý vyčárknutý řádek bolel - jako kdyby špičky písmen měli ostré okraje. Navíc, za každým zlobivým začátkem bylo obrovské jezero bolesti; Jacobova bolest mě bolela více než má vlastní.
Jak jsem se nad tím zamýšlela, zachytila jsem nezaměnitelný pach kouřícího se horáku stoupající z kuchyně. V jakémkoliv jiném domě by fakt, že někdo kromě mně vaří, nevyvolal takovou paniku.
Strčila jsem skrčený papír do zadní kapsy a běžela, stihnouc to dolů schody v poslední vteřině.
Pohár špagetové omáčky, kterou Charlie strčil do mikrovlnky byl jenom na prví otáčce když jsem otevřela dvířka a vytáhla jej ven.
"Co jsem udělal špatně?" dožadoval se Charlie.
"Musíš nejdříve sundat víčko, tati. Kov je pro mikrovlnky špatný." Jak jsem mluvila, sundala jsem víčko, nalila polovinu omáčky do mísy a pak jsem strčila mísu do mikrovlnky a pohár zpět do ledničky; nastavila jsem čas a zmáčkla start.
Charlie sledoval mé úpravy se stisknutými rty. "Zdařili se mi nudle?"
Pohlédla jsem do pánve na sporáku - zdroje pachu, který mně upozornil. "Míchaní pomáhá," řekla jsem opatrně. Našla jsem lžíci a pokoušela jsem se rozbít zmotané klubko přichycené na dně.
Charlie vzdychnul.
"Tak o čem to vlastně celé je?" zeptala jsem se.
Založil paže přes hruď a vyhlédl přes zadní okno do deště. "Nevím, o čem mluvíš," zamumlal.
Byla jsem zmatená. Charlie vařil? A co to bylo za chladný postoj? Edward tady ještě nebyl; většinou si tohle chování táta nechával pro mého přítele, snažíc se co nejvíc zosobnit každým slovem a gestem pojem "nevítaný". Charlieho pokusy byly nepotřebné - Edward přesně věděl, co si můj táta myslí i bez té show.
Slovo přítel mě nutilo hrýzt si líce zevnitř se známým napětím. Nebylo to to správné slovo, rozhodně ne. Potřebovala jsem něco, co lépe vystihovalo věčný závazek... Ale slovo jako osud znělo v běžné konverzaci poněkud divně.
Edward měl na mysli jiné slovo, a to bylo zdrojem toho napětí, co jsem cítila. Nutilo mě to zubit se když jsem na to jen pomyslela.
Snoubenka. Uf. Odtáhla jsem se od té myšlenky.
"Ušlo mi něco? Odkdy děláš večeři?" zeptala jsem se Charlieho. Boule těstovin skákala ve vařící vodě jak jsem do ní šťouchla. "Nebo se pokoušíš udělat večeři, lépe řečeno."
Charlie pokrčil rameny. "Žádný zákon mi nezakazuje vařit ve svém domě."
"Ty to musíš vědět," odpověděla jsem, šklebíc se jak jsem pohlédla na odznak přišpendlený k jeho kožené bundě.
"Ha. Dobrý." Vyvlékl se z bundy jakoby mu můj pohled připomněl, že ji ještě má, a zavěsil ji na háček vyhraděný pro jeho výstroj. Jeho pásek se zbraní tam už visel - necítil potřebu nosit jej na stanici už několik týdnů. Nebyli už žádné znepokojující zmizení, které by sužovali malé městečko Forks ve Washingtonu, žádné zahlédnutí obrovských, tajemných vlků ve věčně deštivých lesích...
Postrkávala jsem v tichosti těstoviny, hádajíc, že Charlie se časem dostane k tomu, co ho ve svém čase trápilo. Můj táta nebyl mužem mnoha slov, a námaha, kterou vložil do pokusu pořídit normální večeři se mnou dávala znát, že v jeho mysli je nezvyklé množství slov.
Pohlédla jsem rutinně na hodiny - něco, co jsem dělala každých par minut o tomhle čase. Už méně než půl hodiny.
Odpoledne byly nejtěžší části mého dne. Odkdy můj bývalý nejlepší přítel (a vlkodlak), Jacob Black, na mně práskl motocykl, který jsem řídila - zrada, kterou zařídil jako mé uzemnění, abych netrávila čas se svým přítelem (a upírem), Edwardem Cullenem - Edwardovi bylo dovoleno vídat mě jenom od sedmi do půl desáté, vždycky vevnitř v domě a pod neustále zamračeným dohledem mého táty.
To bylo vyvrcholení předešlého, mírně lehčího uzemnění, co jsem si vysloužila za nevysvětlené třídenní zmizení a jeden skok z útesu.
Samozřejmě jsem pořád viděla Edwarda ve škole, protože proti tomu nemohl Charlie nic udělat. A pak taky trávil Edward téměř každou noc v mém pokoji, ale o tom Charlie tak docela nevěděl. Edwardova schopnost vyšplhat lehko a tiše k mému oknu ve druhém patře byla téměř tak užitečná jako jeho schopnost číst mému tátovi myšlenky.
I když bylo odpoledne jediným časem, který jsem trávila bez Edwarda, bylo to dost na to, aby mně rozházelo a hodiny se vždycky vlekli. Snášela jsem svůj trest ale bez reptání, protože - za prvé - jsem věděla, že jsem si to zasloužila, a - za druhé - protože bych nesnesla bolest, kterou bych mému otci způsobila vystěhováním, když bylo blízko hodně trvalejší odloučení, kterou Charlie vidět nemohl.
Můj táta usedl se zamručením ke stolu a rozvinul vlhké noviny; za chviličku už nesouhlasně mlaskal jazykem.
"Nevím proč vlastně čteš ty noviny, tati. Jenom tě rozčilují."
Ignoroval mě, probodávajíc pohledem noviny v rukou. "Tohle je důvod, proč každý chce žít v malém městě! Směšné."
"Co zase velká města udělala?"
"Seattle se snaží o titul hlavního města vražd v krajině. Pět nevysvětlených vražd v posledních dvou týdnech. Umíš si představit tak žít?"
"Myslím, že Phoenix je na seznamu vražd výš, tati. Já tak žila." A nikdy jsem se nepřiblížila k tomu být obětí vraždy dokud jsem se nepřestěhovala do tohohle bezpečného malého města. Ve skutečnosti jsem byla hned na několika horkých seznamech... Lžíce se v mých rukou rozkývala, rozechvějíc vodu.
"Nemohla jsi mi dát víc," řekl Charlie.
Vzdala jsem zachraňování večeře a rozhodla se ji servírovat; musela jsem použít steakový nůž na rozkrájení porcí špaget pro Charlieho a pro mě, zatímco mě sledoval s nesmělým výrazem. Charlie polil svou porci omáčkou a zahloubil se do ní. Zamaskovala jsem svou vlastní bouli jak to jen šlo a následovala jsem jeho příklad bez velkého nadšení. Chvíli jsme jedli v tichosti. Charlie pořád četl noviny, tak jsem vytáhla mou hodně ošouchanou verzi Bouřlivých výšin odtud, kde jsem ji zanechala to ráno při snídani, a snažila se ztratit v Anglii na přelomu století, dokud nepromluví.
Dostala jsem se k části, kde se Heathcliff vrací, když si Charlie pročistil hrdlo a odhodil noviny na dlážku.
"Máš pravdu," řekl Charlie. "Měl jsem na tohle důvod." Zamával vidličkou ke lepkavé omáčce. "Chtěl jsem s tebou mluvit."
Odložila jsem knihu stranou; vazba byla tak poničená, že se složila naplocho na stůl. "Mohl ses jednoduše zeptat."
Přikývl, stáhnouc obočí. "Jo. Příště si to zapamatuju. Myslel jsem, že když ti odlehčím s večeří, změkneš."
Zasmála jsem se. "Fungovalo to - tvé kuchařské dovednosti mě změkčili jako marshmallow. Co potřebuješ, tati?"
"No, týká se to Jacoba."
Cítila jsem, jak mi tvář ztvrdla. "Co je s ním?" zeptala jsem se přes stažené rty.
"Klid, Bello. Vím, že jsi pořád naštvaná, že tě prozradil, ale bylo to správný. Byl odpovědný."
"Odpovědný," zopakovala jsem podrážděně, převracejíc oči. "Jo. Tak co je s Jacobem?"
Nedbalá otázka se v mé hlavě opakovala, všechno jiné než triviální. Co je s Jacobem? Co jen s ním udělám? Můj bývalý nejlepší přítel, který teď byl... kdo? Můj nepřítel? Zháčila jsem se.
Charlieho tvář byla náhle pozorná. "Nezlob se na mě, dobře?"
"Zlobit se?"
"No, je to i o Edwardovi."
Mé oči se zužily.
Charlieho hlas se stal drsnějším. "Vpustil jsem ho do domu, nebo ne?"
"Vpustil," připustila jsem. "Na krátké časové úseky. Jistě, mohl bys mě taky z času na čas pustit na krátké časové úseky z domu," pokračovala jsem - jenom ze žertu; věděla jsem, že jsem pod zámkem na celý školní rok. "V poslední době jsem byla velice hodná."
"No, to je vlastně kam jsem tím směroval..." A pak se Charlieho tvář roztáhla do neočekávaného úsměvu, co mu nakrčil kůži u očí; na sekundu vypadal o dvacet let mladší.
Zazřela jsem v tom úsměvu matný lesk možnosti, no pokračovala jsem pomalu. "Jsem zmatená, tati. Mluvíme o Jacobovi, Edwardovi, nebo o mně uzemněné?"
Ten úsměv se znovu zablýsknul. "V podstatě o všem třím."
"A jak spolu souvisí?" zeptala jsem se opatrně.
"Dobře." Povzdechl si, zvednouc ruce jako kdyby se vzdával. "Tak myslím, že si zasloužíš odměnu za dobré chování. Na tínejdžra jsi neuvěřitelně neskučivá."
Můj hlas a obočí vystřelilo nahoru. "Vážně? Jsem volná?"
Odkud tohle přicházelo? Byla jsem si jistá, že budu mít domácí vězení až dokud se neodstěhuju, a Edward nezachytil v Charlieho myšlenkách žádné váhaní...
Charlie zvedl prst. "Pod podmínkou."
Nadšení opadlo. "Skvělé," zamručela jsem.
"Bella, tohle je spíše prosba než žádost, ano? Jsi volná. No doufám, že budeš užívat tu svobodu... povážlivě."
"Co to znamená?"
Znovu vzdechnul. "Vím, že ti stačí trávit všechen svůj čas s Edwardem -"
"Trávím čas taky s Alice," vpadla jsem mu do řeči. Edwardova sestra neměla návštěvní hodiny; přicházela a odcházela jak se jí chtělo. Charlie byl v jejích schopných rukou bábkou.
"To je pravda," řekl. "Ale máš jiné přátele mimo Cullenových, Bello. Nebo jsi měla."
Hleděli jsme na sebe hodně dlouho.
"Kdy jsi naposled mluvila s Angelou Weberovou?" hodil po mě.
"V pátek u obědu," řekla jsem ihned.
Před Edwardovým návratem se mí školní přátelé rozdělili na dvě skupiny. Ráda jsem na ně myslela jako na hodné a zlé. My a oni fungovalo také. Ti hodní byli Angela, její stálý přítel Ben Cheney a Mike Newton; tihle tři mi velice laskavě odpustili to, že jsem se po Edwardovém odchodu zcvokla. Lauren Malloryová byla zlým jádrem té druhé strany, a téměř všichni, včetně mé první kamarádky ve Forks, Jessicy Stanleyové, byli spokojeni s její anti-Bellovskou agendou.
Po Edwardově návratu se dělící čára ještě zvýraznila.
Edwardův návrat si vybral daň na Mikově přátelství, ale Angela byla neochvějně věrná, a Ben její příklad následoval. Navzdory přirozené averzi, kterou většina lidí cítila ke Cullenovým, Angela seděla každý den na oběd povinně vedle Alice. Po několika týdnech vypadala Angela, že se jí tam líbí. Bylo těžké nebýt okouzlen Cullenovými - pokud jim někdo dal šanci být okouzlujícími.
"Mimo školy?" zeptal se Charlie, vyžadujíc si mou pozornost.
"Neviděla jsem nikoho mimo školy, tati. Uzemněná, vzpomínáš? A Angela má taky přítele. Pořád je s Benem. Pokud budu skutečně volná," dodala jsem skepticky "možná bychom mohli jít na dvojitý rande."
"Dobře. No..." Zaváhal. "Ty a Jake jste bývali jako dvojčata, a teď -"
Skočila jsem mu do řeči. "Můžeš přejít k věci, tati? Co přesně je tvoje podmínka?"
"Myslím, že bys neměla zapomínat na své ostatní přátele kvůli svému klukovi, Bello," řekl přísným hlasem. "Není to hezké, a myslím že tvůj život by byl lépe vyrovnán, kdybys v něm nechala více lidí. Co se stalo minulé září..."
Mrkla jsem.
"No," řekl v obraně. "Kdybys měla život taky mimo Edwarda Cullena, nemuselo to takové být."
"Bylo by to přesně takové," zamumlala jsem.
"Možná, možná ne."
"K věci?" připomněla jsem mu.
"Použij svou novou svobodu, abys viděla taky své jiné přátele. Udržuj si rovnováhu."
Pomalu jsem přikývla. "Rovnováha je dobrá. Mám naplnit nějaké určité časové kvóty?"
Udělal obličej, no pokroutil hlavou. "Nechci to komplikovat. Jenom nezapomínej na své přátele..."
Bylo to dilema, se kterým jsem už bojovala. Mí přátelé. Lidi, které, pro jejich vlastnou bezpečnost, už nikdy po maturitě neuvidím.
Tak co teď bylo lepší? Trávit s nimi čas, dokud mohu? Nebo začít odloučení teď, aby se mohlo prohloubit? Trpěla jsem při pomyšlení na druhou možnost.
"... hlavně na Jacoba," dodal Charlie předtím, než jsem mohla dotáhnout věci dál.
Ještě větší dilema než to první. Chvíli mi trvalo, než jsem našla správná slova. "S Jacobem to může být... složitý."
"Blackovi jsou praktická rodina, Bello," řekl, znovu přísný a otcovský. "A Jacob ti byl velice, velice dobrým přítelem."
"Já vím."
"Nechybí ti ani trochu?" zeptal se Charlie frustrovaně.
Mé hrdlo se stáhlo; musela jsem si ho dvakrát vyčistit, než jsem odpověděla. "Ano, chybí mi," přiznala jsem, hledíc dolů. "Moc mi chybí."
"Tak proč je to složitý?"
Nebylo to něco, co jsem mohla lehce vysvětlit. Bylo to proti pravidlům pro normální lidi - normální jako já a Charlie - vědět o spletitém světu plném mýtů a příšer, co kolem nás tajně existovaly. Věděla jsem o tom světu všechno - a byla jsem kvůli tomu ve velkém maléru. Nechtěla jsem Charlieho zatáhnout do stejného maléru.
"S Jacobem je tu... konflikt," řekla jsem pomalu. "Konflikt kvůli přátelství, chci říct. Přátelství se nezdá pro Jaka vždy dost." Odvíjela jsem svou omluvu od detailů, které byli pravdivé, ale bezvýznamné, těžko podstatné ve srovnání s faktem, že Jacobova vlkodlačí svorka hořce nenáviděla Edwardovu upíří rodinu - a proto i mně, protože jsem se chtěla stát členem té rodiny. Nebylo to něco, co by se dalo vyřídit lístkem, a nezvedal mi telefony. No můj plán poradit si s vlkodlakem tváří v tvář se rozhodně upírům příliš nezdál.
"Neporadí si Edward s kouskem zdravé konkurence?" Charlieho hlas byl teď sarkastický.
Uštědřila jsem mu temný pohled. "To není konkurence."
"Zraňuješ Jakovy city, když se mu takhle vyhýbáš. Raději by byl přítel než nic."
Ó, teď jsem se mu vyhýbala já?
"Jsem si téměř jistá, že Jake nechce kamarádit." Slova mě pálila v ústech. "Kdes na to vůbec přišel?"
Charlie teď vypadal zahanbeně. "To téma se mohlo objevit dnes s Billym..."
"Ty a Billy klebetíte jako staré báby," stěžovala jsem se, zabodávajíc vidličku zuřivě do slepených špaget na mém talíři.
"Billy má o Jacoba starost," řekl Charlie. "Jake má teď těžké období... Je deprimován."
Mrkla jsem, ale dále jsem se dívala na bouli.
"A tys vždycky byla tak šťastná po dni stráveném s Jakem." Charlie si vzdechl.
"Teď jsem šťastná," zavrčela jsem pomezi zuby.
Kontrast mezi mými slovy a tónem přelomil napětí. Charlie se rozesmál a já se musela přidat.
"Dobře, dobře," souhlasila jsem. "Rovnováha."
"A Jacob," nástojil.
"Pokusím se."
"Dobře. Najdi tu rovnováhu, Bello. A jo, máš poštu," řekl Charlie, uzavírajíc téma bez pokusu o jemnost. "Je při sporáku."
Nepohla jsem se, mé myšlenky se točili do vrčení kolem Jacobova jména. Nejpravděpodobněji to byl jenom odpad; balíček od mámy jsem dostala den předtím a nečekala jsem nic jiného.
Charlie odsunul svou židli od stolu a natáhl se, jak se postavil na nohy. Vzal svůj talíř ke dřezu, no předtím, jak pustil vodu, aby jej opláchl, se zastavil, aby po mně hodil tlustou obálku.
"Ee, díky," zamrmlala jsem, překvapená jeho naléháním. Pak jsem uviděla zpáteční adresu - dopis byl z Aljašské jihovýchodní univerzity. "To bylo rychlé. Myslela jsem si, že jsem zmeškala termín i na tuto."
Charlie se zachichotal.
Prohlédla jsem si obálku a pak jsem na něj pohlédla. "Je to otevřený."
"Byl jsem zvědavej."
"Jsem šokována, šerife. To je federální zločin."
"Už to přečti."
Vytáhla jsem dopis a složený rozpis kurzů.
"Gratuluji," řekl předtím, než jsem stihla cokoliv přečíst. "Tvé první přijetí."
"Díky, tati."
"Měli bychom si popovídat o školném. Mám nějaké peníze -"
"Hej, hej, nic takovýho. Nedotknu se tvého důchodu, tati. Mám vlastní univerzitní fond." Nebo co z něj zbylo - a na začátku toho nebylo příliš.
Charlie se zamračil. "Některé z těchto míst jsou dosti nákladné, Bello. Chci ti pomoct. Nemusíš jet až na Aljašku jenom proto, že je tam laciněji."
Nebylo to lacinější, vůbec ne. No bylo to daleko, a Juneau mělo průměr třistadvacet jedna zatažených dnů. Ten první požadavek byl můj, ten druhý Edwardův.
"Mám to pokrytý. Kromě toho je tam hodně finanční podpory. Je lehké dostat půjčku." Doufala jsem, že můj bluf nebyl příliš průhledný. Nepátrala jsem na to téma příliš.
"Takže..." začal Charlie, a pak stiskl rty a pohlédl pryč.
"Takže co?"
"Nic. Jenom jsem..." Zamračil se. "Chtěl vědět jaké... jsou Edwardovy plány pro příští rok?"
"Ó."
"Tak?"
Tři rychlé zaťukání na dveře mě zachránily. Charlie překulil oči a já jsem vyskočila.
"Jdu!" zavolala jsem zatímco Charlie zamumlal něco co znělo jako "Jdi pryč". Ignorovala jsem ho a šla vpustit Edwarda.
Odstrčila jsem dveře z cesty - směšně chtivá - a tam byl, můj osobní zázrak.
Čas mě neudělal imunní vůči dokonalosti jeho tváře, a byla jsem si jistá, že nikdy nebudu pokládat cokoliv z něj za samozřejmost. Mé oči pátraly po jeho bledě bílých črtách: pevné ostří jeho čelisti, měkčí křivka jeho plných rtů - zkřivěných teď do úsměvu, rovná linka jeho nosu, ostrý úhel jeho lícních kostí, hladký mramorový oblouk jeho čela - částečně zastíněný spletí bronzových vlasů ztmavených deštěm...
Nechala jsem si jeho oči naposled, protože jsem věděla, že když do nich pohlédnu, ztratím nit svých myšlenek. Byly široké, teplé tekutým zlatem, a ovroubené hustým porostem černých řas. Zíraní do jeho očí mě vždycky donutilo cítit se neobyčejně - jakoby se mé kosti měnili ve špongii. Taky jsem měla trochu lehčí hlavu, ale to mohlo být tím, že jsem zapomněla dýchat. Znovu.
Byl to obličej, za který by každý mužský model světa zaprodal svou duši. Jistě, to by taky mohla být řečená cena: jedna duše.
Ne. Tomu jsem nevěřila. Cítila jsem se vinně i když jsem na to jen pomyslela, a byla jsem ráda - jako jsem byla vždy ráda - že jsem jediný člověk, kterého myšlenky jsou pro Edwarda tajemstvím.
Natáhla jsem se za jeho rukou, a vzdechla, když jeho studené prsty našli mé. Jeho dotek se sebou přinesl ten nejpodivnější pocit úlevy - jako kdyby mě něco bolelo a ta bolest se naráz ztratila.
"Hej." Trochu jsem se pousmála nad svým nedramatickým přivítáním.
Zvedl naše přepletené prsty, aby pohladil mé líce chrbtem dlaně. "Jaké bylo odpoledne?"
"Pomalé."
"Pro mně taky."
Vytáhl mé zápěstí výš ke své tváři, naše ruce dosud spletené dohromady. Zavřel oči, jak se jeho nos klouzal po pokožce na tom místě a jemně se pousmál bez toho, aby je otevřel. Vychutnávajíc buket, zatímco odolává vínu, jak to jednou řekl.
Věděla jsem, že pach mé krve - pro něj o tolik sladší než krev jakékoliv jiné osoby, skutečně jako víno vedle vody pro alkoholika - mu způsobuje skutečnou bolest od pálivé žízně, kterou spouští. No už se od ní neodtahoval tak jak to kdysi dělával. Věděla jsem si to herkulovské úsilí za tímto jednoduchým gestem představit jenom matně.
Dělalo mě to smutnou, že se musel tak snažit. Utěšovala jsem se vědomím, že už mu nebudu způsobovat bolest omnoho déle.
Zaslechla jsem Charlieho přicházet, plácal cestou nohama, aby vyjádřil svou obvyklou nespokojenost s naším hostem. Edwardove oči se otevřely a nechal naše dlaně padnout, ponechajíc je přepletené.
"Dobrý večer, Charlie." Edward byl vždycky bezchybně zdvořilý, i když si to Charlie nezasloužil.
Charlie na něj zamručel a pak tam jen stál s pažemi překříženými přes hrudník. V poslední době dováděl myšlenku rodičovského dohledu do extrému.
"Přinesl jsem další sadu přihlášek," řekl mi Edward, držíc napchanou obálku. Na malíčku měl rolku známek jako prsten.
Zavrčela jsem. Jako mohly být ještě vysoké školy, do kterých mě ještě nepřinutil se zahlásit? A jak se mu dařilo nacházet pořád ty klíčové dírky? Bylo tak pozdě.
Usmál se, jakoby mi četl myšlenky; musely být v mém obličeji velice zřetelné. "Ještě pořád je několik otevřených termínů. A několik míst, které jsou ochotné udělat výnimku."
Uměla jsem si představit motivace za těmi výnimkami. A množství investovaných dolarů.
Edward se zasmál na mém výrazu.
"Můžeme?" zeptal se, směrujíc mě ke kuchyňskému stolu.
Charlie odfouknul a následoval nás, i když se nemohl stěžovat na dnešní aktivitu. Otravoval mě ohledně rozhodnutí o vysoké škole denně.
Rychle jsem vyčistila stůl, zatímco Edward zorganizoval hrozivý stoh formulářů. Když jsem přesunovala Bouřlivé výšiny, Edward zvedl jedno obočí. Věděla jsem, co si myslí, ale Charlie začal dřív než to Edward mohl okomentovat.
"Když mluvíme o přihláškách na vysoké školy, Edwarde," řekl Charlie a jeho tón byl nasupěný - snažil se neoslovovat Edwarda přímo, a když už musel, vystupňovalo to jeho špatnou náladu. "Bella a já jsme právě mluvili o příštím roce. Rozhodl ses už, kam půjdeš na školu?"
Edward se na Charlieho usmál a jeho hlas byl přátelský. "Ještě ne. Dostal jsem pár dopisů o přijetí, ale dosud zvažuju možnosti."
"Kde jsi byl přijat?" přitlačil Charlie.
"Syrakúzy... Harvard... Dartmouth... a právě dnes jsem obdržel dopis od Aljašské jihovýchodní univerzity." Edward otočil svůj obličej mírně nabok, aby na mně mrknul. Potlačila jsem uchechtnutí.
"Harvard? Dartmouth?" zamumlal Charlie, neschopný skrýt úžas. "No to je tedy... to je něco. Ano, ale Aljašská univerzita... nezvažoval bys to, kdybys mohl jít do Břečťanové ligy. Myslím, tvůj otec by po tobě chtěl..."
"Carlisle souhlasí se vším, co se rozhodnu udělat," řekl mu Edward vážně.
"Hm."
"Hádej co, Edwarde?" zeptala jsem se vesele, hrajíc s ním."
"Co, Bello?"
Ukázala jsem na tlustou obálku na pultě. "Právě jsem obdržela přijetí na Aljašskou univerzitu!"
"Blahopřeji!" Ušklíbl se. "Jaká náhoda."
Charlieho oči se zužili a díval se z jednoho na druhého. "Fajn," zamumlal po minutě. "Jdu sledovat zápas, Bello. Půl desáté."
To byl jeho obvyklý rozlučkový příkaz.
"Ee, tati? Pamatuješ si tu velice nedávnou diskusi o mé svobodě...?"
Vzdechl. "Jo. Dobře, půl jedenácté. Pořád máte večírku přes týden."
"Bella už nemá domácí vězení?" zeptal se Edward. I když jsem věděla, že ve skutečnosti není překvapen, nemohla jsem v náhlém nadšení v jeho hlase najít sebemenší falešnou notu.
"Podmínečně," opravil ho Charlie přes zuby. "Co je ti do toho?"
Zamračila jsem se na svého tátu, ale neviděl to.
"Jenom je dobré to vědět," řekl Edward. "Alice potřebuje společnost pro nakupování a myslím, že Bella by ráda viděla nějaká městská světla." Usmál se na mě.
No Charlie zavrčel, "Ne!" a jeho obličej zčerveněl.
"Tati! Kde je problém?"
Pokusil se uvolnit stisk svých zubů. "Nechci, abys teď chodila do Seattlu."
"Ha?"
"Řekl jsem ti o tom příběhu v novinách - v Seattlu je nějaký gang na zabijácké stezce a já chci, aby ses odtud klidila, jasný?"
Překulila jsem oči. "Tati, je větší šance, že mě trefí blesk než že za ten jeden den, co budu v Seattlu -"
"Ne, to je v pořádku, Charlie," řekl Edward, přerušíc mě. "Nemyslel jsem Seattle. Myslel jsem vlastně Portland. Taky bych nechtěl mít Bellu v Seattlu. Jistěže ne."
Podívala jsem se na něj v nevíře, ale měl v ruce Charlieho noviny a soustředěně četl přední stránku.
Musel se pokoušet uklidnit mého tátu. Představa, že by mi něco hrozilo třeba od nejvražednějších lidí, když jsem byla s Alice nebo s Edwardem byla přímo scestná.
Fungovalo to. Charlie zíral na Edwarda ještě sekundu a pak pokrčil rameny. "Fajn." Odtáhl k obýváku, trochu naponáhlo - možná nechtěl zmeškat tipování.
Čekala jsem, dokud nebyla televize puštěná, takže mě Charlie nebude moci slyšet.
"Co -," začala jsem.
"Počkej," řekl Edward bez toho, aby vzhlédl od novin. Jeho oči zůstávali soustředěné na stránku když mi přisunul první formulář přes stůl. "Myslím, že můžeš své eseje použít znovu. Stejné otázky."
Charlie musí pořád poslouchat. Vzdechla jsem a začala vyplňovat opakující se data: jméno, adresa, sociální pojištění... Po několika minutách jsem vzhlédla, no Edward teď zíral z okna. Jak jsem se sklonila nad svou prací, poprvé jsem si všimla jméno školy.
Zafuněla jsem a odstrčila papír nabok.
"Bello?"
"Buď rozumný, Edwarde. Dartmouth?"
Edward zvedl vyřaděný formulář a jemně jej položil zpět přede mě. "Myslím, že by se ti New Hampshire líbil," řekl. "Je tam celá řada nočních kurzů pro mě, a lesy jsou umístněny velice pohodlně pro turistu. Bohatá příroda." Vytáhl křivý úsměv, o kterém věděl, že mu nemůžu odolat.
Zhluboka jsem se nadechla.
"Nechám tě splatit to, jestli tě to uklidní," slíbil. "Když chceš, můžu ti účtovat úroky."
"Jako kdybych se tam mohla dostat bez obrovského štěstí. Nebo je to část půjčky? Nové Cullenovo křídlo knihovny? Och. Proč se o tom znovu bavíme?"
"Vyplníš prosím jednoduše tu přihlášku, Bello? Neublíží ti přihlásit se."
Moje čelist se pohnula. "Víš co? Nemyslím, že to udělám."
Natáhla jsem se za papíry, plánujíc je všechny skrkvat do podoby vhodné pro házení do koše, no už byly pryč. Chvíli jsem zírala na prázdný stůl, pak na Edwarda. Vypadalo to, že se vůbec nepohnul, no formulář už byl pravděpodobně ukrytý v jeho kabátu.
"Co to děláš?" dožadovala jsem se.
"Podepisuju tě lépe než ty sama. Už jsi napsala eseje."
"Překračuješ tímto mezi, víš." Zašeptala jsem kvůli mizivé šanci, že Charlie není úplně ztracený ve hře. "Nepotřebuju se hlásit kamkoliv jinam. Přijali mě na Aljašku. Můžu si téměř dovolit školné za prví semestr. Je to stejně dobré alibi jako jakékoliv jiné. Není potřeba vyhazovat spoustu peněz, bez ohledu na to, čí jsou."
Obličej se mu stáhl bolestí. "Bello -"
"Nezačínej. Souhlasím, že tím musím projít kvůli Charliemu, no oba víme, že příští podzim nebudu v stavu jít do školy. Být kdekoliv blízko lidí."
Mé vědomosti o prvních pár letech jako nového upíra byly sporé. Edward nikdy nezacházel do detailů - nebylo to jeho oblíbené téma - no věděla jsem, že to není hezké. Sebekontrola byla zjevně získaná schopnost. Všechno kromě korespondenční výuky bylo zcela mimo úvahu.
"Myslel jsem, že načasování je ještě nejasný," připomněl mi jemně Edward. "Můžeš si užít semestr nebo dva na vysoké škole. Je mnoho lidských zkušeností, které si nikdy neměla."
"Dostanu se k nim pak."
"Pak už nebudou lidské. Nedostaneš v lidskosti druhou šanci, Bello."
Vzdechla jsem. "Musíš brat načasování vážně, Edwarde. Je příliš nebezpečné si s tím pohrávat."
"Ještě není nebezpečí," nástojil.
Podívala jsem se na něj. Žádné nebezpečí? Jistě. Jenom jsem tady měla sadistickou upírku, co se snažila pomstít smrt svého druha mou, nejlépe pomalou a mučivou metodou. Kdo se strachoval kvůli Victorii? A, jistě, Volturiové - upírská královská rodina s malou armádou upířích bojovníků - kteří trvali na tom, že mé srdce musí přestat bít tak nebo tak brzo, protože žádný člověk neměl vědět, že existují. Jistě. Žádný důvod panikařit.
I když byla Alice na stráži - Edward se spoléhal na její přesné vize budoucnosti, aby nás včas varovala - bylo šílené čekat na šanci.
Mimoto, už jsem tento argument vyhrála. Datum mé transformace byl pevně stanoven na krátko po mé maturitě, co bylo už za pár týdnů.
Ostré dloubnutí nejistoty propíchlo mé břicho, když jsem si uvědomila, jak krátký ten čas skutečně je. Jistěže ta změna byla nevyhnutná - klíč k tomu, co jsem chtěla víc než cokoliv jiného v tomto světe dohromady - no hluboce jsem si uvědomovala Charlieho sedícího v druhém pokoji vychutnávajíc svou hru, tak jako každý jiný večer. A moje matka, Renée, daleko na slunečné Floridě, pořád škemrající, abych strávila léto na pláži s ní a jejím novým manželem. A Jacob, který, na rozdíl od mých rodičů, bude přesně vědět co se děje, když zmizím na nějakou vzdálenou školu. I kdyby mí rodiče nepojali podezření dlouhou dobu, i kdybych mohla odkládat návštěvy s omluvou cestovních nákladů nebo kupy učení nebo nemocí, Jacob bude vědět pravdu.
Na chvíli zastínila myšlenka Jacobovho náhlého odtrhnutí každou jinou bolest.
"Bello," zamumlal Edward, jeho obličej se zkřivil jak četl znepokojení v mém. "Nemusíš spěchat. Nedovolím, aby ti někdo ublížil. Můžeš mít všechen čas, který potřebuješ."
"Chci spěchat," zašeptala jsem, slabo se usmívajíc, snažíc se obrátit to na žert. "Chci taky být monstrum."
Jeho zuby se sevřeli; mluvil skrz ně. "Nemáš tušení o tom, co říkáš." Rozzlobeně hodil vlhké noviny na stůl mezi nás. Jeho prst se zapíchnul do titulku na první straně:
SMRT NA VZESTUPU, POLICIE SE OBÁVÁ AKTIVITY GANGU
"Co to má s tím co dělat?"
"Monstra nejsou žert, Bello."
Zahleděla jsem se znovu na titulek a pak na jeho tvrdý výraz. "To... to děla upír?" zašeptala jsem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (190)
Zobrazit starší komentáře

101 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 0:17 | Reagovat

canadian meds
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadianpharmacy</a>
walmart pharmacy price check
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>

102 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 1:43 | Reagovat

canadian pharmacies that ship to us
<a href=http://canadianpharmacymsn.com/>top rated online canadian pharmacies</a>
canada meds
<a href="http://canadianonlinepharmacynnm.com/">trust pharmacy canada</a>

103 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 2:42 | Reagovat

canada pharmacy online no script
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canada drugs</a>
canadian pharmacy 365
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canada pharmacy</a>

104 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 5:43 | Reagovat

canadian drugstore online
<a href=http://canadianpharmacysilo.com/>northwestpharmacy</a>
canadian drugs
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canada online pharmacies</a>

105 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 8:58 | Reagovat

prescription drugs without prior prescription
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canadian pharmacies online</a>
discount pharmacy
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canada pharmacy</a>

106 top rated online canadian pharmacies top rated online canadian pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 10:39 | Reagovat

legitimate online pharmacies

107 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 12:22 | Reagovat

legitimate canadian mail order pharmacies
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadian pharmacy online</a>
canadian online pharmacies prescription drugs
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>

108 canada drug canada drug | E-mail | Web | Pátek v 13:12 | Reagovat

drugs online

109 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 13:30 | Reagovat

online canadian pharmacies
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>canadian pharmacy online</a>
canadian pharmacy meds
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">canadian pharmacies</a>

110 no 1 canadian pharcharmy online no 1 canadian pharcharmy online | E-mail | Web | Pátek v 13:52 | Reagovat

prescription cost comparison

111 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 14:30 | Reagovat

northwestpharmacy
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>no 1 canadian pharcharmy online</a>
legitimate canadian mail order pharmacies
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">online pharmacies canada</a>

112 canadian online pharmacies canadian online pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 15:50 | Reagovat

online prescription drugs

113 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 16:45 | Reagovat

canada drug prices
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>no 1 canadian pharcharmy online</a>
candrugstore com
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">highest rated canadian pharmacies</a>

114 canadian pharmacies shipping to usa canadian pharmacies shipping to usa | E-mail | Web | Pátek v 17:05 | Reagovat

pharmacy canada

115 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | Pátek v 17:45 | Reagovat

online pharmacy no prescription

116 canada online pharmacies canada online pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 18:06 | Reagovat

prescription drug

117 canadianpharmacy canadianpharmacy | E-mail | Web | Pátek v 18:29 | Reagovat

canada pharmacies online pharmacy

118 canadian pharmacies that are legit canadian pharmacies that are legit | E-mail | Web | Pátek v 18:45 | Reagovat

top rated online canadian pharmacies

119 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 19:01 | Reagovat

online drugs
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canadian viagra</a>
canada online pharmacy
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">drugs for sale</a>

120 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Pátek v 19:15 | Reagovat

pharmacy tech
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canada online pharmacies</a>
mail order pharmacy
<a href="http://canadianpharmacyntx.com/">canadian pharmacies that are legit</a>

121 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 19:37 | Reagovat

pharmacy price comparison
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canada pharmacies online</a>
online pharmacy usa
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a>

122 Regechingew Regechingew | E-mail | Web | Pátek v 20:00 | Reagovat

compare prescription prices
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadian cialis</a>
best canadian online pharmacy
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">global pharmacy canada</a>

123 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 20:13 | Reagovat

northwest pharmacy canada
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>northwestpharmacy</a>
pharmacy prescription
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">drugs for sale</a>

124 top rated online canadian pharmacies top rated online canadian pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 20:46 | Reagovat

canada drug pharmacy

125 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 21:24 | Reagovat

reputable canadian mail order pharmacies
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canadian pharmacy online</a>
canadian drugstore online
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadianpharmacy</a>

126 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 22:00 | Reagovat

online pharmacy no prescription needed
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canada drugs online</a>
prescription cost comparison
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">top rated online canadian pharmacies</a>

127 beekmomingew beekmomingew | E-mail | Web | Pátek v 23:10 | Reagovat

no prescription pharmacy
<a href=http://canadianpharmaciesnnm.com/>canadianpharmacy</a>
international pharmacies that ship to the usa
<a href="http://canadianpharmaciesnnm.com/">canadian online pharmacy</a>

128 Regechingew Regechingew | E-mail | Web | Pátek v 23:34 | Reagovat

costco pharmacy pricing
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/>canadian online pharmacy</a>
rx price comparison
<a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/">northwest pharmacy</a>

129 WilliamKnirl WilliamKnirl | E-mail | Web | Sobota v 0:07 | Reagovat

rx online
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>top rated online canadian pharmacies</a>
no 1 canadian pharcharmy online
<a href="http://canadianonlinepharmacynnm.com/">canada pharmacy online</a>

130 top rated online canadian pharmacies top rated online canadian pharmacies | E-mail | Web | Sobota v 0:32 | Reagovat

get prescription online

131 drugs for sale drugs for sale | E-mail | Web | Sobota v 1:20 | Reagovat

drugs without prescription

132 canada pharmacies online canada pharmacies online | E-mail | Web | Sobota v 1:24 | Reagovat

canadian drugstore online

133 trust pharmacy canada trust pharmacy canada | E-mail | Web | Sobota v 1:50 | Reagovat

canadian pharmacy no prescription

134 canadian pharmacies online prescriptions canadian pharmacies online prescriptions | E-mail | Web | Sobota v 5:18 | Reagovat

buy prescription drugs online

135 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | Sobota v 15:38 | Reagovat

trusted overseas pharmacies

136 canadian online pharmacy canadian online pharmacy | E-mail | Web | Sobota v 18:25 | Reagovat

canada drugs

137 canadian pharmacies online canadian pharmacies online | E-mail | Web | Sobota v 20:46 | Reagovat

best canadian online pharmacy

138 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | Neděle v 0:00 | Reagovat

trust pharmacy canada

139 canadian pharmacy viagra brand canadian pharmacy viagra brand | E-mail | Web | Neděle v 0:08 | Reagovat

king pharmacy

140 canada pharmacies online prescriptions canada pharmacies online prescriptions | E-mail | Web | Neděle v 0:41 | Reagovat

mexican online pharmacies

141 northwestpharmacy northwestpharmacy | E-mail | Web | Neděle v 2:47 | Reagovat

canadian pharmacy reviews

142 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | Neděle v 4:54 | Reagovat

canadian rx pharmacy online

143 canadian drugs canadian drugs | E-mail | Web | Neděle v 6:18 | Reagovat

drug costs

144 no 1 canadian pharcharmy online no 1 canadian pharcharmy online | E-mail | Web | Neděle v 15:03 | Reagovat

canadian drug

145 canadian pharmacy online canadian pharmacy online | E-mail | Web | Neděle v 16:15 | Reagovat

canada meds

146 canada drug canada drug | E-mail | Web | Neděle v 17:29 | Reagovat

prescription without a doctor's prescription

147 canadian pharmacies that are legit canadian pharmacies that are legit | E-mail | Web | Neděle v 18:44 | Reagovat

mexican pharmacy online medications

148 canadian pharmacy online canadian pharmacy online | E-mail | Web | Neděle v 18:53 | Reagovat

canadian online pharmacy

149 BreztEduct BreztEduct | E-mail | Web | Neděle v 21:06 | Reagovat

obsessives
http://viagrawithoutdoctor.org - rsa anti-fraud command
guttural
<a href="http://viagrawithoutdoctor.org">rsa anti-fraud center
</a> introtune
sunni

150 canada pharmacy online canada pharmacy online | E-mail | Web | Neděle v 22:23 | Reagovat

online canadian pharmacy

151 global pharmacy canada global pharmacy canada | E-mail | Web | Neděle v 22:41 | Reagovat

cheap prescription drugs

152 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | Včera v 0:55 | Reagovat

pharmacy price comparison

153 global pharmacy canada global pharmacy canada | E-mail | Web | Včera v 1:32 | Reagovat

canadian drugstore

154 canadian pharmacies shipping to usa canadian pharmacies shipping to usa | E-mail | Web | Včera v 13:39 | Reagovat

mail order pharmacies

155 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 14:39 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://valtrex.us.org/>Generic Valtrex</a>

156 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | Včera v 15:38 | Reagovat

best online pharmacy stores

157 canadian online pharmacy canadian online pharmacy | E-mail | Web | Včera v 15:58 | Reagovat

legitimate canadian mail order pharmacies

158 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 16:01 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://buydiflucan.us.org/>Diflucan Without Prescription</a>

159 canadian online pharmacies canadian online pharmacies | E-mail | Web | Včera v 16:14 | Reagovat

meds online

160 trust pharmacy canada trust pharmacy canada | E-mail | Web | Včera v 16:37 | Reagovat

canada drugs pharmacy

161 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 16:45 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://buyacyclovir.us.org/>acyclovir tablets</a>

162 canadian online pharmacies canadian online pharmacies | E-mail | Web | Včera v 17:36 | Reagovat

canadian mail order pharmacies

163 canadian pharmacies online prescriptions canadian pharmacies online prescriptions | E-mail | Web | Včera v 18:33 | Reagovat

canadian pharmacies shipping to usa

164 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 19:09 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://xenicalcheapdelivery.us.com/>orlistat over the counter</a>

165 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 19:25 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://buycymbalta.us.org/>PURCHASE CYMBALTA</a>

166 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | Včera v 19:33 | Reagovat

rx pharmacy

167 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 20:23 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://buyzoloft.us.org/>generic zoloft online</a>

168 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 21:21 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://albuterolbestprices.us.com/>albuterol price</a>

169 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 21:37 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://prozacmedicaid.us.com/>generic for prozac</a>

170 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Včera v 22:50 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://propranolol.us.org/>propranolol</a>

171 canada online pharmacies canada online pharmacies | E-mail | Web | Včera v 22:50 | Reagovat

pharmacy online

172 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 0:03 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://kamagracheapdelivery.us.com/>kamagra</a>

173 canadian drugs canadian drugs | E-mail | Web | Dnes v 0:58 | Reagovat

approved canadian pharmacies online

174 aarp recommended canadian pharmacies aarp recommended canadian pharmacies | E-mail | Web | Dnes v 2:16 | Reagovat

canada pharmacy online no script

175 aarp recommended canadian pharmacies aarp recommended canadian pharmacies | E-mail | Web | Dnes v 2:19 | Reagovat

most reliable canadian pharmacies

176 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 2:54 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://cleocinmedication.us.com/>cleocin 300 mg</a>

177 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 3:47 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>erythromycin sale</a>

178 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | Dnes v 4:01 | Reagovat

prescription drugs prices

179 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 4:05 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://lipitor.us.org/>cheap lipitor</a>

180 aarp recommended canadian pharmacies aarp recommended canadian pharmacies | E-mail | Web | Dnes v 5:37 | Reagovat

canada drug pharmacy

181 canadian pharmacies online canadian pharmacies online | E-mail | Web | Dnes v 9:22 | Reagovat

highest rated canadian pharmacies

182 Valentinedils Valentinedils | E-mail | Web | Dnes v 10:50 | Reagovat

Формула расчета процентов по кредиту при дифференцированном платеже. Дифференцированный <a href="http://jowaqucag.duqideh.ru/34W.php">как улучшить кредитную историю</a> если углубляться в его суть, включает в себя две части: тело кредита или основной долг.. Валютный информатор кредиты аннуитетный платеж по кредиту формула расчета. Такой <a href="http://eman.oxafa.ru/24317.aspx">003 займы онлайн</a> расчетов имеет в виду ежемесячную выплату одинаковой суммы, включая основной долг и добавляемые проценты.. Для расчета ежемесячной выплаты по аннуитетному кредиту (т.е. Кредиту, выше в ячейке c7) и, ради интереса, оставшейся сумме долга: эта формула проверяет с помощью функции если (if) дост.. Официальные дилеры по продаже шевроле нива купить chevrolet niva в москве и chevrolet niva в кредит.. Кредит на шеви нива chevrolet niva новая цена на шевроле нива в для примера возьмем акционерный коммерческий банк.купить шеви нива в.. Подробную информацию <a href=http://zarikidi.okiqybydyq.ru/2018/08/29/59230.html>взять займ через контакт</a> получить по телефону 8 (800) 555 55 50.. *что там не обязательно может быть 55 дней, а может быть и много меньше. У меня самого кредитка на <a href="http://ysoveza.ipekito.ru/2018/08/30_98GKh.php">деньги в харькове наличными под расписку</a> пожарный с льготным периодом 30 дней, пусть..

183 no 1 canadian pharcharmy online no 1 canadian pharcharmy online | E-mail | Web | Dnes v 12:11 | Reagovat

drugs without prescription

184 drugs for sale drugs for sale | E-mail | Web | Dnes v 12:57 | Reagovat

pharmacy prices

185 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 14:50 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://avanamedication.us.com/>Avana</a>

186 online pharmacies canada online pharmacies canada | E-mail | Web | Dnes v 14:54 | Reagovat

prescription drug price comparison

187 canada pharmacies online canada pharmacies online | E-mail | Web | Dnes v 15:35 | Reagovat

prescription cost

188 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 16:07 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://cephalexin500.us.com/>cephalexin 500 mg</a>

189 Aaronsaura Aaronsaura | E-mail | Web | Dnes v 16:07 | Reagovat

wh0cd61233 <a href=http://allopurinolbestprices.us.com/>Allopurinol</a>

190 canadian pharmacies online prescriptions canadian pharmacies online prescriptions | E-mail | Web | Před 24 minutami | Reagovat

24 hour pharmacy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama